Mesto Senica spustilo nový komunikačný nástroj, ktorým je mobilná aplikácia Senica. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

S aplikáciou si bude môcť občan vybaviť napríklad parkovaciu kartu či bezplatne odložiť bicykel v nových mestských uzamykateľných prístreškoch. “Naším zámerom bolo, aby sme prostredníctvom využívania digitálnych informačných a komunikačných technológií prispeli ku skvalitneniu života obyvateľov. Napríklad ankety otvárajú možnosť získať širšiu spätnú väzbu na rôzne témy, aplikácia umožňuje i poslať konkrétny podnet na úrad,” uviedol primátor Senice Martin Džačovský.

Nathaniel Knizkaren 2023

Seničania budú mať po stiahnutí aplikácie do svojich mobilov všetky aktuálne správy po ruke. “Nezmeškajú žiaden mestský oznam či podujatie a aplikácia ich upozorní aj na termín vývozu odpadu v ich konkrétnej ulici. V module odpadové hospodárstvo, ktorý zahŕňa aj kalendár vývozu odpadu, nájdu používatelia aj informácie o separovaní rôznych druhov odpadu,” informovala Moravcová.

V týchto dňoch je už aplikácia k dispozícii na stiahnutie v Google Play a App Store. “Ambíciou bolo spojiť v mobilnej aplikácii všetko, čo potrebuje mať človek po ruke. Celkom mobilná aplikácia Senica obsahuje 16 modulov, ktoré sa môžu v procese používania variovať, meniť a dopĺňať podľa reálnych potrieb občanov,” doplnila hovorkyňa mesta.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024