Najdlhšie pôsobiaci súčasní starostovia v okrese Malacky sa chcú uchádzať o mandát aj na ďalšie volebné obdobie. Pre TASR dvaja z nich potvrdili, že budú obhajovať svoj post, tretí kandidatúru zvažuje.

zľava Hubert Danihel (Kostolište), Boris Šimkovič (Záhorská Ves), Róbert Bujna (Kuchyňa)

Od volieb v roku 2002 vedú obce traja starostovia v okrese Malacky – Hubert Danihel v Kostolišti, Róbert Bujna v Kuchyni a Boris Šimkovič v Záhorskej Vsi. Zámer uchádzať sa o šiesty mandát v rade potvrdili Danihel i Bujna. “Priznávam, v terajšej situácii, keď je samospráva zo štátu tlačená do stále väčšieho množstvo povinností bez adekvátneho finančného krytia a podpory, som zvažoval aj to, že pokračovať nebudem. Rozhodla vôľa ísť ďalej a dokončiť to, čo máme rozrobené. Musíme sa s tým popasovať napriek tomu, že situácia nie je ľahká,” uviedol Danihel, ktorý kandiduje ako nezávislý.

Bujna ráta s tým, že v prípade zvolenia to bude jeho posledné volebné obdobie v pozícii starostu. “Vek človek nezastaví. Chcem však dokončiť a zrealizovať ešte viacero projektov, ktoré potrebuje obec,” povedal Bujna, ktorý sa bude o hlasy uchádzať opäť ako koaličný kandidát. “Pôjde zrejme opäť o trojkoalíciu, popri KDH a SaS by to mala byť ešte jedna menšia strana,” naznačil Bujna.

Starosta najzápadnejšieho sídla SR Boris Šimkovič zo Záhorskej Vsi oficiálne neohlásil kandidatúru, pre TASR však potvrdil, že ju zvažuje.


Trnasvke radio – Ranna show