Sekule v súboji s lídrom z Letničia dali viac gólov ako ich súper a predsa vysoko prehrali. Martin Chvátal a Adam Trajlínek však trafili do vlastnej siete a pomohli tak Letničiu k zisku troch bodov, ktorými si s predstihom zabezpečil jesenný titul.

Z domácich mužstiev vyhrali iba Rohov a Chropov, štyrikrát si plný počet bodov odviezli hosťujúce mužstvá.

ObFZ Senica MO 8. liga – 11. kolo
Kunov – Smrdáky 1:2
(0:0)

75. J. Belohlávek – 62. J. Pagáč, 90. P. Otrísal, rozh. Babic.

V Kunove sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí boli takmer po celý zápas aktívnejší a pred bránou súpera aj nebezpečnejší. Strely Smoleňáka, Mičku ani Baláža si v prvom polčase ešte cestu do siete nenašli. Domáci prvýkrát ohrozili bránu hostí až po polhodine hry, no ani Chocholáček netrafil. V 40. min. po rohu odvrátil volej Veisa z brankovej čiary Matula. Góly padali až po prestávke. V 62. min. poslal Smrdáky do vedenia Juraj Pagáč 0:1. Kunovu trošku pomohlo aj šťastie, keď v 75. min. vyrovnal priamo z rohu Juraj Belohlavek – 1:1. Rozhodlo sa v nadstavenom čase, keď po prihrávke Starycha rozhodol striedajúci Patrik Otrisal – 1:2.

OŠK Rohov – Prietrž 3:1 (2:1)
43. B. Job (11), 44. J. Ďurica, 48. T. Ďurica – 45. S. Jarábek (11), rozh. Otočka.

Všetky štyri góly padli v priebehu piatich minút. V 43. min. premenil Boris Job penaltu na 1:0 a o minútu zvýšil Jakub Ďurica na 2:0. Už v nadstavenom čase kopali penaltu aj hostia a z nej dal na polčasových 2:1 Stano Jarábek – 2:1. Chvíľu po rozohrani druhého polčasu zvýšil Tomáš Ďurica na 3:1 a tento stav už nezmenil Stano Jarábek, ktorý nepremenil druhý pokutový kop nariadený v prospech jeho mužstva.

Pop. Močidlany – Hradište 2:3 (2:2)
18. S. Janek, 29. J. Hlúpik – 9. M. Furko, 41. M. Búran, 76. J. Kršteník, rozh. Tubl.

Na vedúci gól hosťujúceho Martina Furka odpovedali domáci dvomi presnými zásahmi. Samuel Janek a Jakub Hlúpik svojimi gólmi otočili stav v prospech domácich na 2:1. Ešte do prestávky však vyrovnal Martin Búran na 2:2. Po prestávke padol už iba jeden gól. V 76. min. víťazstvo Hradišťa zabezpečil Jozef Kršteník – 2:3.

Chropov – Vrádište 5:2 (3:1)
24., 80., 87. A. Chorvát, 28., 39. O. Černek – 17. P. Danajka, 63. B. Tureček, rozh. Michalička. ČK 0:1 (86. B. Tureček).

Posledné Vrádište sa v Chropove ujalo v 17. min. vedenia gólom Petra Danajku – 0:1. Prekvapenie sa však nekonalo. Ešte do prestávky otočil Chropov tromi gólmi vo svoj prospech. Vyrovnal Andrej Chorvát a dvakrát sa trafil Oliver Černek. Po kontaktnom góle Braňa Turečka sa v záverečnej desaťminútovke trafil dvakrát aj Chorvát, čím uzavrel svoj hetrik i skóre zápasu – 5:2. Hostia v závere dohrávali bez vylúčeného Turečka.

Koválov – Smolinské 1:3 (1:1)
12. vlastný (M. Smolinský) – 10., 89. Vinícius, 74. Castilho, rozh. Šturdík.

Smolinské má brazílskych legionárov, ktorí dali ich všetky tri góly. Navyše aj vlastným gólom Michala Smolinského pomohlo domácim k vyrovnaniu na 1:1. Hostia však boli po celý zápas aktívnejší a ich víťazstvo je zaslúžené.

Sekule – Letničie 2:5 (1:2)
24. Andrej Trajlínek (11), 56. M. Chvátal – 44. (11), 54., 77. T. Polák, 15. vlastný (M. Chvátal), 52. vlastný (Adam Trajlínek), rozh. Kahúň.

Hetrik Tomáša Capáka Poláka a k tomu dva vlastné góly domácich hráčov sa rozhodujúcim faktorom podpísali pod víťazstvo lídra tabuľky v Sekuliach.

Ďalší program: 6. kolo 26.10. o 13.30 hod. Smolinské – Kunov, Hradište – Koválov, 27.10. o 13.30 hod. Smrdáky – Letničie, Vrádište – Prietrž, Pop. Močidľany – Rohov, Chropov – Sekule.