Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Malackách preverovali oznámenie o lúpeži, ku ktorej malo dôjsť medzi obcami Vysoká pri Morave a Láb. Podľa polície sa však prípad nestal a 40-ročný oznamovateľ sa počas výsluchu priznal, že si okolnosti skutku vymyslel.

Muž, ktorý pracuje ako kuriér jednej z prepravných spoločností, mal polícii oznámiť, že ho neznáme osoby zablokovali vozidlom Škoda Octavia po prejdení železničného priecestia na účelovej komunikácii. Podľa oznámenia ho mali pod hrozbou použitia zbrane vytiahnuť z vozidla, prehľadať jeho interiér a odcudziť mu finančnú hotovosť vo výške 2993 eur.
Zranenie mu podľa oznámenia spôsobené nebolo. Policajti po prijatí oznámenia začali vykonávať potrebné úkony s cieľom získať dôkazy a postupovať podľa zákona.
Počas výsluchu svedka a poškodeného sa však muž podľa polície priznal, že si okolnosti skutku vymyslel. Ako dôvod uviedol finančné problémy súvisiace s hazardnými hrami.

