Iba HC DUKLA Senica a HC Topoľčany odohrali doteraz všetky ročníky I. HL SR od roku 1993. V sezóne 1992/93 si zahrali ako VTJ obidve mužstvá v I. SNHL. Vtedy začali neľútostné boje na ľade, tieto dva celky odohrali už 84 majstrovských zápasov. I keď bilancia jasne hovorí pre Žochárov (Topoľčany), tak prvé i posledné stretnutia patrili Záhorákom (Senica).

28.9.2012 18:00 HC Dukla Senica – HC TOPOĽČANY

Po prvý krát sa stretli v sezóne 1992/93 v I.SNHL, 22.9.1992 Senica – Topoľčany 5:1 (2:0, 2:1, 1:0, 1823 divákov, góly: Klíma 2, Sedláček, I. Rajčák, A. Rajčák z TS – P. Oremus). V treťom stretnutí vyhrala opäť Senica 15.12.1992 doma 7:5. Kuriozitou je, že za domácich dal jeden gól aj terajší tréner Topoľčian, ktorý bol v Senici na základnej vojenskej službe (ZVS) Miloš Paulovič. Pripomeňme si ďalšie góly – Jakubík 2, A. Rajčák, Javorček, Krajčík a Š. Mega – za hostí Oremus 2, Smolka, Ožvalda, Záklasník. Najvyššiu výhru na domácom ľade dosiahla Senica v poslednom majstrovskom meraní síl 27.1.2012, keď zvíťazila jasne 9:0 (góly: Dubec 2, Tonhauser 2, Lezo, Škápik, Vaškovič, Hreus, Lantoš). Najvyššia výhra v Topoľčanoch bola pre Záhorákov 20.10.2011, 8:2 (góly: Múčka, Goga – Šúrek 2, Dubec 2, Mikušovič 2, Hreus, Lezo). Najvyššej výhre sa tešili doma Topoľčany 5.11.1999, keď zvíťazili 10:3 (góly: Mihálik 2, Melichárek 2, Galis, Petrina, Jančovič, Kollár, Šimon, Božik – Vítek, D. Valúch, Kraus, 2 600 divákov). V tej istej sezóne 28.9.1999 zvíťazili Žochári v Senici 9:2(góly: Melichárek 2, Kollár 2, Dráhovský 2, Božik, Dolný, Šimon, za domácich Hlavenka a Trokan). Ako sme už spomenuli, Topoľčany sú zatiaľ lepší, boli sezóny keď Senica nezískala ani bod. To bola aj sezóna 1999/00, v treťom stretnutí prehrala Senica doma 1:5, 13.1.2000 (góly: Konta – Galis, P. Hurtaj, Dráhovský, Mihálik 2). Vo štvrtom zápase 2.3.2000 Topoľčany zvíťazili doma 4:1 (góly: Melichárek, P. Hurtaj, Petrina, Kollár – J. Líška). Aj v sezóne 2004/05 Topoľčany získali plný bodový zisk. 10.9.2004 Topoľčany – Senica 6:2 (góly: R. Varga 2, Náhlik 2, Bosák, Kľačanský – D. Valúch, Tvrdoň). 19.10.2004 Senica – Topoľčany 2:5 (góly: Pauer, D. Valúch – Boži 2, Kľačanský, Šmotlák, Raček). 26.11.2004 Topoľčany – Senica 5:3 (góly: Raček, Andraščík, Šmotlák, Guričan, Náhlik – Pauer, Minčák, Krišák). 11.1.2005 Senica – Topoľčany 4:6 (góly: P. Bosák 3, Krumpál – Raček 3, Budoš 2, P. Hurtaj). Prvá remíza sa zrodila (keď ešte platili) v 20. stretnutí 19.11.1996 Topoľčany – Senica 1:1. Senica viedla od 31. minúty gólom Laštiaka, za domácich vyrovnal v 60. minúte Janček. Stretnutie sledovalo 1 700 divákov. Prvé víťazstvo v predĺžení bolo 25.9.2007 Senica – Topoľčany 5:4 na samostatné nájazdy (góly: Kubrický 3, Vaškovič, samostatný nájazd premenil L. Ružička – Šmotlák, Káčer, Galis, Ondruška). Najviac gólov v jednom stretnutí videli diváci dva krát a to celkovo štrnásť, 17.2.1996 Topoľčany – Senica 8:6 (góly: Vítek 2, D. Benda, Bohuš, Grill, I. Černý – J. Mihálik 2, Lauko, Budoš, Božik, Goga, Dráhovský a Sporina).

Na záver tu máme očakávanú bilanciu: Doteraz 84 zápasov, Senica vyhrala 25, remízou skončilo 6 zápasov. Výhra v predĺžení Senica 5 stretnutí, prehrala po predĺžení len dve, v riadnom hracom čase prehrala 46 duelov. Skóre hovorí pre Topoľčany, ktoré dali 341 gólov a inkasovali len 260 gólov. V Senici sa môžu diváci tešiť na 85. stretnutie, ktoré bude 28.9. v piatok o 18: hod., keď sa Dukla po prvý raz ukáže na domácom ľade.