Počas roka 2015 odhalili colníci v okresoch Senica a Skalica takmer 45 730 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa tento dostal na trh a predával ako originály majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 1,2 milióna eur.

colnici_ilustracne_foto

Tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva odhalili colníci na pobočke v Brodskom a v rámci vykonávania kontrol pri dovoze tovaru z tretích krajín a na Stanici colného úradu v Senici v rámci kontrol na vnútornom trhu (tržniciach, predajniach). Takmer všetok odhalený tovar pochádzal z Číny.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava colníci na Záhorí zadržali pri týchto kontrolách 45 730 kusov tovaru. Išlo najmä o kabelky, peňaženky, hračky, obuv, textil, kuchynské potreby atď. Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok ich predajom na trhu ako originálnych výrobkov bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na 1 200 000 eur.

Najviac zadržaných napodobenín bolo reprodukciami ochranných známok MICHAEL KORS, GUCCI, LOUIS VUITTON, NICER DICER, DISNEY, LEGO, NIKE a iné.

Upozorňujeme predovšetkým kupujúcich, ktorí sa dajú nalákať na nízke ceny falzifikátov oproti originálnym výrobkom, že práve takýto falšovaný tovar svojou kvalitou, zložením a vyhotovením môže byť pre spotrebiteľa nebezpečný“, dodala Zlochová.


.

Je ok, ak nie si ok BSK