V 6. kole zimného turnaja v Dubňanoch (ČR) sa hetrikmi v zápasoch svojich mužstiev prezentovali Záhoráci Filip Kučera z Nafty Gbely a Patrik Kessl z Radimova.

Hore zľava: D. Frühauf, R. Drápal, M. Černek, B. Križánek, J. Urbánek, R. Chudý, D. Vanek, S. Hrubša, tréner Ľ. Vanek.
Dole zľava: K. Biskupič, P. Urbánek, P. Božek, R. Hlaváč , R. Frühauf, A. Šebesta, O. Masaryk. Na foto chýbaju M. Kotvan, P. Kessl, M. Masaryk, L. Černek, R. Valla.

Stretnutie Mokrého Hája s Osvětimanami bolo odložené, Gbely aj s dávkou šťastia porazili Koryčany a Radimov po rozpačitom úvode presvedčivo zdolal poslednú Velkú nad Veličkou. Hráči Nafty Gbely prehrou v dohrávke s domácimi Dubňanmi stratili šancu stať sa víťazmi turnaja. V predohrávke 7. kola však Radimov s tým istým súperom nezaváhal a zaslúžene sa stal víťazom turnaja.

Dohrávka 5. kola

Dubňany – Gbely 6:4 (3:0)

Góly: za Gbely M. Karas 2, D. Karas, L. Nemečkay.

Gbelanom utiekol začiatok zápasu a po prvom polčase prehrávali výrazným rozdielom. V druhom polčase Nafta riadne pridala, no zlikvidovať náskok súpera sa jej nepodarilo, aj vďaka ďalším hrúbkam v obrannej činnosti. Domáci si stále udržiavali trojgólové vedenie, viedli aj 5:1, na konečných 6:4 dal až v 88. min. M. Karas.

6. kolo

Gbely – Koryčany 3:2 (2:0)

Góly: Filip Kučera 3 – Bělohoubek, Věžník.

Po gólovej prestrelke v dohrávke s domácimi sa Nafta vrátila na víťaznú vlnu s nebezpečnými Koryčanmi najmä zásluhou strelecky disponovaného Filipa Kučeru, ktorý zaznamenal hetrik. Po jeho góloch zo 16. a 28. min. vyhrali Gbely prvý polčas 2:0. Po prestávke však Koryčany vsadili všetko na jednu kartu a a gólmi Bělohoubek a Věžníka vyrovnali v 86. min. na 2:2. Lenže z ich strany prišlo k uspokojeniu z vyrovnania, za čo ich už o dve minúty potrestal Kučera víťazným gólom – 3:2.

Radimov – Velká n. Vel. 7:2 (1:1)

Góly: Kessl 3, J. Urbánek 2, P. Božek, A. Šebesta – Spazier, Mička.

Líder zrejme posledné mužstvo tabuľky do prestávky podcenil, najmä po góle P. Božeka zo 17. min., čo súper využil na vyrovnanie gólom do šatne Spazierom – 1:1. V šatni bolo zrejme „umývanie“ hláv čo viedlo k rýchlym gólom v 61. a 63. min., ktoré dali P. Kessl a A. Šebesta. Súper ešte vzápätí dokázal znížiť Mičkom na 3:2, no záverečná štvrťhodinka Radimova bola drvivá, po dva góly dal Jakub Urbánek a Paťo Kessl, ktorý v 89. min. uzavrel svoj hetrik 7:2.

Dubňany – Ratíškovice 4:1, Osvětimany – Mokrý Háj nehrali.

Predohrávka 7. kola

Dubňany – Radimov 0:5 (0:2)

Góly: 8. P. Urbánek, 29. P. Božek, 48. a 75. A. Šebesta, 51. D. Frühauf.

Skutočné vyvrcholenie turnaja, keď sa v priamom súboji o prvenstvo stretli obaja kandidáti na „korunu kráľa.“ Domáci museli vyhrať, Záhorákom stačila aj remíza. V prvom polčase sa hral obojstranne otvorený futbal, šance si však vytvárali iba hostia. V 7. min. bol faulovaný D. Frühauf a z nariadeného trestného kopu trafil do ľavého vinkla Peter Urbánek – 0:1. O chvíľu D. Frühauf sám pred brankárom zaváhal, no v 29. min. využil chybu v rozohrávke domácich Patrik Božek a bolo 0:2. Ďalšie šance nevyužili Božek i Šebesta. V 44. min. po úniku dokonca traja hostia išli sami na domáceho brankára, Božek však namiesto prihrávky Šebestovi pred prázdnu bránu napálil loptu do brankára. Hneď po prestávke strelu Božeka v čistej šanci brankár vyrazil pred D. Frühaufa a ten ju napálil do tyčky. V 48. min. už Andrej Šebesta mieril presne a bolo 0:3. Ďalšie dva góly na konečných 0:5 pridali ešte David Frühauf  a Šebesta. Radimov sa tak po skončení zápasu mohol tešiť z víťazného pohára.

8. Velká – 6 – 0 – 0 – 6 – 11:33 – 0

Strelci: 9 gólov – Patrik Kessl, Radimov, 6 – Andrej Šebesta, Radimov, L. Vrba, Ratíškovice, 5 – Patrik Božek, Radimov, Martin Karas, Gbely, O. Zýbal, Osvětimany, J. Babíček, Ratíškovice, 4 – David Frühauf, Radimov.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…