Po dvoch finálových zápasoch v Skalici mali obaja súperi po jednom víťazstve.

Séria sa sťahovala na východ a Záhoráci museli aspoň v jednom zápase vyhrať, ak chceli pomýšľať na majstrovský titul, či aspoň vrátenie série do kráľovského mesta.

Michalovce však obidva zápasy vyhrali a zabezpečili si titul majstra už po štyroch zápasoch.

Finále play off 1. zápas

HK Skalica – Michalovce 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 36. Hujsa – 23. Hamráček, 37. a 60. Bánovský, 55. Balko.

Vylúčení 4:5 na 2 min.

Presilovky i oslabenia 0:0.

Pred 2095 divákmi rozhodovali Adamec, Píšťanský.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Kotzman – Pavešič, Janík, Okoličány, Schmidt, Jurák – Straka, Kukliš, Kňazev, Kučera, Dufek, tréner Michal Ružička.

Vo finálovej sérii o víťaza 1. hokejovej ligy sa podľa očakávania stretli prvé dve mužstvá po základne j časti, HK Skalica a Michalovce. Očakávala sa vyrovná séria, čo sa potvrdilo už v jej prvom zápase.

V prvej tretine diváci gól nevideli, najbližšie k nemu mal domáci Okoličány, ktorého strelu zastavila žrď. V druhej tretine sa už po troch minútach presadili hostia Hamráčkom – 0:1. Hujsa v 36. min. ešte vyrovnal, no to bolo zo strany domácich všetko. Už o minútu hostia opäť viedli po góle Bánovského a svoje jednogólové vedenie držali až do záverečnej päťminútovky, kedy ho ešte dvomi gólmi navýšili na konečných 1:4.

Finále play off 2. zápas

HK Skalica – Michalovce 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Stav série 1:1.

Góly: 21. Kotzman, 60. Vaškovič – 23. Brezniak.

Vylúčení 6:7 na 2 min.

Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Pred 2107 divákmi rozhodovali Mĺkvy, Fridrich.

Domáci si v druhom zápase už nemohli dovoliť prehrať, ak si chceli uchovať šancu na majstrovský titul. Z mnohých šancí v úvodnej tretine však ani raz neboli úspešní. V druhej tretine už po sekundách trafil Kotzman a domáci viedli 1:0. Už o dve minúty však hostia vyrovnali Brezniakom a začínalo sa odznovu. Vyrovnaný zápas sa hral aj v tretej tretine, „zlatý“ gól domácich dal 43 sekúnd pred koncom z presilovky Vaškovič – 2:1.

Play off 3. zápas

Michalovce – HK Skalica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Stav série 2:1

Góly: 20. Mašlonka, 38. Halás, 48. Piatak.

Pred 2298 divákmi rozhodovali Lauff, Korba.

Vylúčení 4:7 na 2 min. Kolba (Mich) 5 + DKZ.

Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Straka, Okoličány, Schmidt, Jurák – Kukliš, Hluch, Dufek, Kučera, Kňazev, tréner Michal Ružička.

Od úvodu sa hral opatrný hokej, nikto nechcel urobiť chybu a dostať súpera do výhody. Väčšie šance mali domáci, no presadili sa až dvanásť sekúnd pred koncom tretiny z presilovky Mašlonkom – 1:0. Hneď v úvode druhej tretiny mal šancu na vyrovnanie Okoličány, no Trenčana neprekonal. Záhoráci nevyužili ani polminútovú presilovku o dvoch hráčov. A tak domáci udreli opäť v závere tretiny, keď v 38. min. pridal ich druhý gól Halás – 2:0. V závere mal šancu na zníženie Jarolín, no ani on neuspel. Gól domácich spokojil, tretia tretina patrila im a v 48. min. dal Piatak z presilovky na konečných 3:0.

Play off 4. zápas

Michalovce – HK Skalica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Konečný stav série 3:1

Góly: 3. Bánovský, 14. Solomončak, 56. Halás, 57. Fajčák.

Pred 2450  divákmi rozhodovali Valach, Kalina.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Kotzman, Vereš, Janáč – Sloboda, Mikéska, Jurák, Schmidt, Okoličány – Janík, Straka, Vaškovič, Jarolín, Kňazev – Kukliš, Hluch, Dufek, Hujsa, tréner Michal Ružička.

Ak chceli Skaličania vrátiť ešte finálovú sériu na Záhorie, museli vo štvrtom zápase vyhrať. Ich snahu narušila už 3. min., kedy nepokrytý Bánovský dorážal do odkrytej bránky – 1:0. Skalica presilovku na gól nevyužila, domáci však vylúčenie Hlúcha potrestali v 14. min. Solomončakom – 2:0. Aj druhá tretina patrila domácim, no tí už skôr mysleli na to, ako neinkasovať. Korigovať mohol v závere tretiny v presilovke Vaškovič,  no neuspel. V tretej tretine už Záhoráci museli hrať buď – alebo. V šanci sa ocitol Vaškovič, počas nasledujúcej presilovky Škápik a Okoličány nevyužil šancu, keď na neho zívala opustená brána. Hostia mysleli už len na útok, za čo ich mohol potrestať Mašlonka, Petrík ich však podržal. V ďalšej presilovke sa nepresadil Kotzman, no keď išiel „na hanbu“ Kňazev, domáci v 56. min. udreli tretíkrát Halásom – 3:0. Definitívne K. O. im o minútu zasadil Fajčák – 4:0. Z majstrovského titulu sa tak tešia Michalovce.

Baráž o extraligu

Obidve mužstvá (Michalovce i Skalica) budú hrať baráž (play out) s poslednými dvoma mužstvami z extraligy (Lipt. Mikuláš a Detva).

Baráž začína v piatok 16. marca, hrať budú každý s každým štyrikrát (2x doma, 2x vonku), spolu dvanásť zápasov. Do najvyššej súťaže postúpia dve najlepšie mužstvá.