V Žiline sa konali Majstrovstvá Slovenska v behu na 50 km v rámci Dňa supervytrvalca.

Na 8260 m dlhom okruhu okolo Vodného diela Žilina získala titul v kategórii žien Sylvia Šebestian, pretekárka AŠK Grafobal Skalica, ktorá v absolútnom poradí (aj v konkurencii mužov) dobehla ako piata najlepšia v čase 3:53:12 h. Bol to už jej štvrtý titul v tejto disciplíne.

Sylvia Šebestian tak úspešne nadviazala na nedávne víťazstvo na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach v kategórii nad 40 rokov, ktorý bol súčasne aj Majstrovstvami Slovenska v maratónskom behu, kde v absolútnom poradí bez rozdielu veku získala titul majsterky Slovenska, tiež už svoj štvrtý. V kategórii veteránov nad 60 rokov skončil tretí jej oddielový kolega Jozef Chrenka.

MMM – ženy nad 40 rokov: 1. Sylvia Šebestian, 3:01:39 hod., muži nad 60 rokov: 3. Jozef Chrenka, obaja AŠK Skalica.

Supervytrvalec – ženy: 1. Sylvia Šebestian, AŠK Skalica, 3:53:12 hod.