Dňa 8.2.2010 o 01:04 hod bola ohlásená dopravná nehoda dvoch kamiónov na diaľnici D2 v úseku Sekule – Kúty v smere z Bratislavy na Českú republiku. Jednalo sa o zrážku kamióna s evidenčným číslom vozidla Rumunskej republiky prevážajúceho soľ (vodič neutrpel zranenia) a kamióna (cisterny) s evidenčným číslom vozidla Chorvátskej republiky, ktorý prevážal palmový olej. K úniku oleja z cisterny pri nehode nedošlo, zaznamenaný bol však únik motorovej nafty z havarovaného prevráteného kamióna na vozovku.

Pri dopravnej nehode utrpel zranenia vodič kamióna z Chorvátskej republiky, ktorý bol ošetrený Zdravotnou záchrannou službou a prevezený na ďalšie odborné ošetrenie, vodič rumunského kamióna zranenia neutrpel.

Zasahovali traja príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Senici z hasičskej stanice Kúty s automobilom hasičskej záchrannej služby MB Vario, štyria príslušníci Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, hasičskej stanice Malacky s automobilom hasičskej záchrannej služby MB Atego a dvaja príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách s technikou Žeriav automobilový Liebherr LTM 1055-3.1, ktorí zamedzili úniku motorovej nafty mimo vozovku do okolitého prostredia (došlo len k úniku na cestnú komunikáciu o tejto skutočnosti bola informovaná Slovenská inšpekcia životného prostredia), pomocou sorbentov zozbierali uniknuté prevádzkové kvapaliny a očistili vozovku.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru zabezpečujú pomocou ťažkej techniky sprejazdnenie diaľnice, keďže v dôsledku dopravnej nehody a prevrátenia cisterny prevážajúcej palmový olej došlo k uzavretiu diaľnice D2 v smere na Českú republiku (únik oleja z cisterny nebol zaznamenaný). V súčasnosti naďalej prebiehajú záchranné práce za účasti Príslušníkov HaZZ z OR HaZZ v Senici a Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Predpoklad ukončenia zásahu podľa vyjadrenia veliteľa zásahu je v dopoludňajších hodinách.

Pridaj komentár

.

Trnavské rádio Tak akorát 2024