Po Novom roku sa v Športovej hale RSMS v Senici odohral ďalší ročník Senického pohára vo futsale.

Alchem Senica, víťaz Senického pohára
Na foto – hore zľava: Pavol Žák, Alfonz Hrnčirík, Stanislav Šulc, Dominik Slovík, Lukáš Ravas, Peter Ravas, Roman Morávek, Pavol Orgoník.
Dole zľava: Ondrej Bohun, Gabriel Bartošek, Tomáš Vach, Vladimír Obuch, Tomáš Slovík.

Menším sklamaním bola účasť, keď sa prihlásilo iba 11 mužstiev. Päť z nich bolo nasadených hneď do štvrťfinále zvyšných šesť mužstiev odohrali zápasy predkola.
Nič nového sa v súťaži Senického pohára neudialo. Už po štvrtýkrát po sebe sa do finále prebojovali mužstvá Alchem Senica a obhajca pohára i minuloročného titulu PD Dojč. Úspešnejší bol Dojč, ktorý finálový zápas dvakrát vyhral, tentoraz však bol úspešnejší Alchem a vyrovnal stav vzájomných finálových stretnutí na 2:2.

Výsledky
1. kolo: Private Consulting Group – Alchem Senica 2:4 (1:2)
V. Jánošík, M. Poláček – O. Bohun, G. Bartošek, T. Slovík, D. Slovík,

PD Dojč – Filharmónia 10:0 (4:0)
M. Hrubša, J. Chodúr, S. Ťulák a M. Šustek 2, I. Serafín, J. Beňa,

Šrotari Búre – Bupe Š. Humence 6:2 (1:1)
M. Totka 2, M. Mihál, L. Koprna, M. Morávek, R. Cintula – D. Kollár, T. Morávek.

Štvrťfinále
Pucosport Team – Panthers Senica 3:0 (2:0)
F. Ravas, R. Sekáč, A. Kitta

Mäs Com Victory Team – Alchem Senica 3:9 (0:7)
O. Macánek, P. Lacuška, D. Nemec – O. Bohun, L. Ravas, D. Slovík a G. Bartošek 2, T. Slovík

PD Dojč – Šrotari Búre 3:2 (2:1)
M. Pavlík, J. Beňa, J. Chodúr – M. Vanek, M. Totka

Santos Senica – Jednota Senica 0:1 (0:1)
M. Mášik.

Semifinále
Pucosport Team – Alchem Senica 0:4 (0:1)
O. Bohun 2, D. Slovík, T. Slovík,

PD Dojč – Jednota Senica 2:2 (1:2), p. k. 5:4
S. Starych, M. Šustek – T. Královič 2.

Finále
Alchem Senica – PD Dojč 1:1 (1:1), p. k. 4:3.
Góly: 16. T. Slovík – 9. M. Šustek.
Pred zaplnenou halou rozhodovali Rosa a Španka.
Alchem: P. Ravas – L. Ravas, Obuch, Morávek, Vach – T. Slovík, D. Slovík, Bohun, Bartošek – Šulc.
Dojč: Drinka – Šustek, Beňa, Hrubša, Ťulák – Chodúr, Serafín, Starych.

Od začiatku sa hral opatrný futsal bez šancí na jednej či druhej strane. Alchem bol aktívnejší, futbalovejší, obhajca minuloročného prvenstva zase futsalovejšií. V 9. min. sa vybral na sólo cez celé ihrisko Marek Šustek a úspešne ho aj zakončil – 0:1. Dojč mohol svoje vedenie aj navýšiť, no neuspeli Hrubša, ani Starych po skvelej prihrávke Ťuláka. V 16. min. Alchem vyrovnal po skvele zahranej štandardke, keď prihrávku Vacha úspešne zakončil Tomáš Slovík – 1:1. Už o minútu mohol Dojč opäť vyhrávať, keď strelu Ťuláka Ravas vyrazil a po opakovanej strele Starycha mu pomohlo brvno. Zaujímavý polčas uzavrela strela Vacha, ktorú Drinka vyrazil na roh.

Rýchly bol začiatok 2. polčasu, keď za pol minúty videli diváci tri tutovky, z nich dve mal Alchem. Bohun ani D. Slovík neuspeli, rovnako ani Hrubša na druhej strane. Hráčom Dojča rýchlejšie ubúdali sily (hrali druhý zápas po sebe) a zdalo sa, že víťazný gól Alchemu je len otázkou času. Hráčom zápasu bol však brankár Drinka, chytil tutovku Vachovi a po tyčke Morávka tiež Bohunovi. V poslednej minúte však mohlo udrieť na druhej strane. Hlavička Hrubšu išla tesne nad a sólo Šusteka zlikvidoval P. Ravas.
V penaltovom rozstrele sa rozhodlo vo štvrtej sérii, keď najskôr P. Ravas si poradil so strelou Šusteka a vzápätí Roman Morávek nekompromisne rozhodol o zisku pohára pre Alchem Senica.