Okresný úrad v Skalici sa v týchto dňoch sťahuje do nových priestorov na Štefánikovej ulici v bývalom Dome zdravia. Informovala o tom prednostka Okresného úradu v Skalici Viera Kučerová.

Nové klientske centrum bude pre verejnosť otvorené 18. februára. “K tomuto termínu už budú všetci zamestnanci zaškolení na nový systém. Sťahuje sa takmer kompletný okresný úrad, týka sa to katastra, oddelenia životného prostredia, organizačného odboru a prednostky,” uviedla Kučerová.

Rekonštrukciou ešte musí prejsť druhé poschodie budovy. “Po dokončení by sa mala presťahovať zvyšná časť úradu, čo je všeobecná vnútorná správa, priestupková a volebná agenda a odbor krízového riadenia. Tieto oddelenia zatiaľ zostávajú na súčasných pracoviskách,” doplnila prednostka.

Budova nového klientskeho centra je majetkom mesta a Ministerstvo vnútra si ju od mesta prenajíma. “Okrem okresného úradu sa v priestoroch vytvára aj nové pracovisko Policajného zboru SR, a to oddelenie dokladov. To znamená, že si na tomto mieste budú môcť občania zároveň vybaviť pas, občiansky aj vodičský preukaz a všetky zmeny s tým súvisiace,” informovala Kučerová.


.
Toto je čítané

Poľnohospodárov na Záhorí trápia časté a prudké zmeny počasia

Tohtoročná zima bola veľmi krátka a mierna. Počas nej nestihla vymrznúť pôda a vymrieť…

BM: Ustekana sobota