Trnavský samosprávny kraj oslovil firmy pôsobiace na svojom území s výzvou na darovanie počítačov s cieľom zabezpečiť dištančnú formu vzdelávania. Medzi prvými zareagovala spoločnosť Samsung Electronics Slovakia. Až 100 počítačov od nej je určených pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

 

„Spoločnosť Samsung pôsobí v Galante od roku 2002 a je pre našu župu silný partner, na ktorého sa môžeme v ťažkých časoch spoľahnúť. V predvianočnom období sme získali pre žiakov našich škôl darček v podobe sto počítačov. Sú určené pre tých zo sociálne slabších pomerov, ktorí si nemôžu dovoliť technické vybavenie na online vyučovanie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V dôsledku súčasnej situácie sú výrazne ohrozené perspektívy študentov. Župa sa preto v záujme zmiernenia dôsledkov na ich budúcnosť rozhodla osloviť firmy, z ktorých niektoré zamestnávajú absolventov jej škôl.

„Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží spolupracovať a pomáhať v rôznych oblastiach. Sme veľmi radi, že môžeme pomôcť Trnavskému samosprávnemu kraju tak, aby sa žiaci mohli plnohodnotne zúčastňovať vzdelávania,“ uviedol Marcel Královič, Samsung Galanta, HRT Senior manažér.

Žiaci dostanú k dispozícii počítače s operačným systémom, zabudovaným SSD diskom s kapacitou 250 GB a kompletným príslušenstvom v podobe monitorov, webkamier, klávesníc, myší či reproduktorov.


.

Osobnosti kraja BSK