Počas uplynulého týždňa sa odohrali štvrťfinálové zápasy 3. ročníka Sportika Cupu, v ktorých sa trikrát presadili mužstvá hostí. Česť domácich zachraňovala Jablonica v súboji so Sobotišťom.

FOTO Zo zápasu Mor.Sv. Ján – Kopčany 1:5. V súboji domáci Martin Hevizi (s loptou) s Richardom Neúročným. Foto: J. Rusňák.

Najväčším lákadlom bol v Hlbokom súboj finalistov 1. ročníka . Domáci mali šancu na „revanš,“ no Rybky hrajú v súčasnosti vo veľkej pohode. Po tesnom víťazstve postúpili do semifinále a naďalej živia nádej na zlatý hetrik, keďže sú víťazi obidvoch predchádzajúcich ročníkov.

Macek Knihy.Zahori

Hlboké – Rybky 1:2 (1:1), 33. D. Štora – 36. D. Patka, 76. L. Fodor, r. Rusinko, Černek, Srnec.

Mužstvá sa rozbiehali iba pomaly. Postupne prevzali iniciatívu hostia a boli častejšie pred šestnástkou súpera. Šance Beňa, a trestný kop F. Ravasa gólom neskončili. Domáci hrali na brejky, po jednom mal šancu Vach a v 32. min. po tyčke Morávka poslal loptu do siete Dominik Štora – 1:0. Z vedenia sa však dlho netešili. O chvíľu Kuchta obišiel aj brankára, no jeho strelu do prázdnej brány odvrátil Vach na roh. Zahrával ho Beňo a Dominik Patka hlavičkou nedal Noščákovi šancu – 1:1. Patka mohol po prestávke poslať hostí do vedenia, no slabšou pravou nohou zblízka prekopol. Nepresná bola aj pravačka Morávka a tak v 76. min. po nedorozumení v strede obrany poslal hostí do vedenia Lukáš Fodor – 1:2. Gólovú poistku nepridal hlavou Kuchta a zápas do rozstrelu neposlali Vach a ani v tisícpercentnej šanci Chrenek.

Jablonica – Sobotište 2:0 (2:0), 3. D. Slovík, 35. T. Slovík, r. Lapoš, Škrinár, Tubl.

Jablonica urobila pred sezónou „dobrý kauf,“ keď z Hlbokého získala bratskú dvojicu Slovíkovcov. Tí sa gólovo presadzujú nielen v majstrovských zápasoch, ale aj v pohárovom stretnutí obaja dali Petrášovi v bráne hostí po jednom góle a rozhodli o postupe svojho mužstva do semifinále Sportika Cupu.

Smrdáky – Kúty 2:4 (2:1), 15. V. Bôžik, 25. D. Švárny (11) – 10. M. Vrábel, 74. J. Sálus, 88. R. Ivánek, 90. M. Polák, r. Kahúň, Thao, Polakovič.

Kúty boli favoritom, no vedúci gól Mária Vrábela im akoby uškodil. Domáci o chvíľu vyrovnali Bôžikom a Švárny ich z penalty dokonca poslal do vedenia. Až striedajúci hráči Sálus a Polák im vytrhli „tŕň z päty,“ keď v záverečne štvrťhodine odvrátili hrozbu prehry či rozstrelu. Presným zásahom sa k nim pridal aj Ivánek.

Mor. Sv. Ján – Kopčany 1:5 (0:3), 85. O. Horný – 10. (11), 34. M. Negrean, 21. T. Novák, 49. J. Blažek, 52. O. Zabadal, r. Dzindzík, Jablonický, Kopúnek.

Už v 10. min. obrana domácich faulovala Svrčka a Mišo Negrean premenil penaltu na 0:1. O ďalších 10 minút zvýšil Tomáš Novák na 0:2. Ani to ešte nebolo zo strany hostí všetko. Negrean v 34. min. zvýšil už na 0:3 a chvíľu po prestávke Kubo Blažek a Ondro Zabadal už na 0:5. Domáci so šiestimi dorastencami v zostave nestačili na súpera a až v závere dal Ondro Horný svoj prvý gól v drese domácich na konečných 1:5.

Semifinále Sportika Cupu sa bude hrať v polovici novembra a dvojice sa budú žrebovať.