Všetci favoriti hrali v tomto kole na domácom ihrisku a keďže všetci získali plný počet bodov, všetci v tabuľke preskočili Iskru Holíč, ktorá mala v tomto kole voľno. Jediným mužstvom, ktoré vonku bodovalo bol Baník Čáry. V súboji posledných v Dubovciach sa však po remíze 2:2 v tabuľke nič nezmenilo. Záver tam však bol dramatický.

Majstrovstvá ObFZ Senica
6. liga sk. o postup 9. kolo

Rybky – Lakš. N. Ves 3:1
(2:0), 7. (11), 23. P. Černek, 87. J. Kuchta – 70. T. Velický, r. Dzindzík, Michalička.

Domáci mali zápas od začiatku pod kontrolou a dvomi gólmi v úvodnej polhodine prakticky rozhodli o troch bodoch. V 9. min. po faule na K. Ravasa premenil pokutový kop Peťo Černek a ten istý hráč v 23. min. zúžitkoval center Patku a presnou hlavičkou upravil na polčasových 2:0. Šancu mal aj hosťujúci Velický, no domáci brankár Harnoš sa vyznamenal. Po prestávke mohli zvýšiť Kuchta i Mach, ale výborného Mihála sa im prekonať nepodarilo. Po hodine hry začali hostia „kúsať.“ V 64. min. Harnoš zázračne vyrazil bombu Biksadského, no v 70. min. už gólu nezabránil. Úspešným zakončovateľom bol Tomáš Velický – 2:1. Hostia chceli viac, no ďalší gól už nedali, naopak, v 87. min. uzavrel skóre zápasu Jakub Kuchta – 3:1.

Oreské – Kopčany 4:0 (2:0), 2. M. Cintula, 40. E. Guoth, 66. L. Podrazil, 81. A. Hrbatý, r. Štora, Hušek.

Domáci mali výborný úvod, keď hneď v 2. min. strelou spoza 16 – ky prekvapil mladý Mišo Cintula hosťujúceho brankára. Toto domácim skôr uškodilo, lebo sa nevedeli dostať do zápasu a nevychádzala im kombinácia. Hostia hrozili strelami z diaľky, ktoré však nemali gólové parametre až na trestný kop, ktorý tesne minul žrď Štefkovej brány. V 40. min. sa z pozície stopéra vybral na výlet Erik Guoth a po prihrávke Pavlačku zvýšil na 2:0. V druhom polčase už boli domáci nebezpečnejší, ale Pavlačka sa nepresadil ani v samostatnom nájazde, keď tesne minul. Vynahradil si to gólovou prihrávkou L. Podrazilovi – 3:0. Cintula trafil brvno, Hrbatého vychytal Vaculka a neujala sa ani ďalšia šanca Pavlačku. Až v 81. min. sa k trestnému kopu postavil Adam Hrbatý a nechytateľne stanovil konečné skóre na 4:0.

Dubovce – Baník Čáry 2:2 (0:1), 89. (11), 90. Š. Kolštrom – 31., 90. (11) F. Kuník, r. Jablonický, Dzindzík Blaha.

V súboji dvoch mužstiev zo spodku tabuľky boli bližšie k zisku troch bodov hostia, ktorí vyhrávali od 31. min. gólom Fabiána Kuníka. Svoje vedenie mohli aj poistiť, no Kollár, Kuník ani Daniel svoje šance nevyužili. Keď sa už zdalo, že zápas skončí najtesnejším víťazstvom hostí, v priebehu dvoch minút padli tri góly a body sa delili. Najskôr v 89. min. vyrovnal z pokutového kopu po faule na R. Polláka Štefan Kolštrom – 1:1. Hneď po rozohrávke bol faulovaný L. Šúrek a aj hostia zahrávali pokutový kop, ktorý v 90. min. premenil Fabian Kuník – 1:2. Ani to však nebolo všetko. Ešte v tej istej minúte dal Kolštrom svoj druhý gól strelou zo 16 – ky a tak sa body delil po výsledku 2:2.

Mokrý Háj – Bor. Mikuláš 4:1 (3:0), 16. M. Hladký, 26. O. Prokeš, 36. M. Lašák, 55. P. Vaško (11) – 58. S. Ťulák, r. Štora, Vlk, Knap.

Domáci mali v prvom polčase silnú dvadsaťminútovku, v ktorej dali v desaťminútových intervaloch tri góly a definitívne otupili odpor súpera. Prvé dva góly zaznamenali netradiční sviatoční strelci Mišo Hladký a Ondro Prokeš. V 36. min. pripravil Hladký streleckú parketu pre Marcela Lašáka a ten prekonal brankára Cigánka tretíkrát – 3:0. Náskok domácich mohol byť ešte vyšší, no Cigánek výbornými zákrokmi viackrát svoje mužstvo podržal. Po prestávke už toho k videniu veľa nebolo. V 55. min. premenil nariadený pokutový kop Peťo Vaško – 4:0. Hoci Stano Ťulák o tri minúty strelou spoza šestnástky prekvapil domáceho brankára Jankoviča a znížil na 4:1, hosťom gól nepomohol. Domáci futbalisti ich do ďalších šanci nepustili a zaslúžene si pripísali tri body.

Jablonica – Spartak Stráže 1:0 (0:0), 81. E. Hečko, r. Lapoš, Škrinár, Hušek.

Zápas kola sa hral v Jablonici. Domáci vedeli, že v prípade víťazstva sa môžu vrátiť do čela tabuľky, čo sa im aj nakoniec podarilo, no nemali to vôbec jednoduché. Súper bol silný, navyše sa im už v 15. min. zranil kapitán Pitorák, čo bolo citeľným oslabením obranných radov. Stráže boli do prestávky lepším mužstvom, brankára Slobodu, ktorý prevzal po Pitorákovi kapitánsku pásku, sa im však prekonať nepodarilo. Po prestávke sa hra vyrovnala, na trávniku však prevládala bojovnosť. Rozhodnutie priniesla 81. min., kedy bol za faul nariadený pokutový kop, ktorý premenil Edo Hečko – 1:0. V 90. min. po strele Biksadského si penaltu za ruku pýtali aj hostia, no tentoraz sa nepískalo.

Voľno – Holíč.

Program 10. kola: 11.6. o 17.30 h Čáry – Holíč, Lakš. N. Ves – Jablonica, Kopčany – Dubovce, 12.6. o 17.30 h Bor. Mikuláš – Rybky, Straže – Mokrý Háj.

6. liga sk. o záchranu 9. kolo

Slovan Šaštín – Hlboké 3:3 (2:1), 14. M. Herda (11), 44., 80. F. Kučera – 35. P. Kumančík, 57. D. Štora, 88. R. Slaný, r. Vlk, Blaha.

Trikrát vyhrával domáci Slovan s Hlbokým, no tri body nezískal. Po vedúcom góle Matúša Herdu, ktorý premenil pokutový kop na 1:0, sa v záveroch obidvoch polčasom presadil Filip Kučera. Na gól Herdu odpovedal v 35. min. Peter Kumančík, na 2:2 vyrovnal Dominik Štora a na konečných 3:3 dve minúty pred koncom René Slaný, ktorý zariadil deľbu bodov, z ktorej sú domáci sklamaní.

Mor. Sv. Ján – Pop. Močidľany 6:3 (4:2), 6. R. Chvátal, 9., 44. D. Bolf, 37. F. Chvál (11), 48. J. Kadera, 85. J. Štermenský – 22. D. Krchňavý (11), 43., 54. J. Starý, r. Kahúň, Polakovič, Thao.

Domáci si v úvodnej desaťminútovke získali dvojgólový náskok a ten si neustále udržiavali. Úspešnými strelcami boli Rišo Chvátal a Denis Bolf. V priebehu 15 minút videli diváci až tri pokutové kopy. Z prvého zníži David Krchňavý na 2:1, Rišo Chvátal z bieleho bodu zaváhal, no o chvíľu bol úspešný Filip Chvál 3:1. Hostia sa snažili, Jakub Starý dal tesne pred prestávkou kontaktný gól no Jáňania pridlho oslavovali a hneď po rozohrávke zvýšil na polčasových 4:2 Svojim druhým gólom Denis Bolf. Hneď na začiatku druhého polčasu Ján Kadera dal piaty gól domácich – 5:2. Jakub Starý ešte svojim druhým gólom znížil na 5:3, no definitívnu podobu výsledku dal v 85. min. Jozef Štermenský – 6:3.

Bor. Sv. Jur – Radošovce 1:4 (1:3), 44. M. Macejka – 2., 35. Erik Vávra, 6., 57. J. Ivánek, r. Michalička, Dzindzík, Daniš.

Keď po rýchlom góle Erika Vávru zvýšil Jozef Ivánek v 6. min. už na 0:2, očakával sa ďalší „világoš“ domácich futbalistov. Kanonáda hostí sa však zastavila a v 30. min. mohol dať A. Maxian kontaktný gól, no nepremenil pokutový kop. O chvíľu už bolo 0:3, keď svoj druhý gól dal Vávra. Domáci sa predsa len dočkali v 44. min., gólom do šatne znížil Maťo Macejka na 1:3. Skóre zápasu uzavrel po hodine hry druhý dvojgólový strelec hostí Ivánek – 1:4.

Štefanov – Sobotište 3:1 (0:0), 50., 66. J. Tomašovič, 62. P. Polák – 88. M. Hecht, r. Jablonický, Otrubčák.

Po bezgólovom polčase dali domáci na začiatku druhého polčasu v priebehu štvrťhodinky tri góly. Dvakrát sa presadil Kubo Tomašovič, jeden pridal Paťo Polák. Hoci sa hostia snažili, gól dal až dve minúty pred koncom Mišo Hecht, ktorým kozmeticky upravil výsledok na 3:1.

FK Kúty – Cerová 3:0 kont. Hostia zápas popredu vzdali.

Voľno – Rohov.

Program 10. kola: 11.6. o 17.30 h Pop. Močidlany – Šaštín, Hlboké – Bor. Sv. Jur, 11.6. o 10 h Rohov – Kúty, 11.6. o 17.30 h Radošovce – Mor. Sv. Ján, Cerová – Štefanov.

Záhorácke rádio 2024 01

ObFZ Senica MO 7. liga
Skupina o postup – 4. kolo

O víťazovi 7. ligy a teda o postupe Petrovej Vsi sa rozhodlo už v sobotu v Šajdíkových Humencoch, keď domáci zdolali Unín a zobrali mu aj teoretickú možnosť Petrovu Ves predbehnúť. Tá si už víťazstvo a päť gólov v sieti Hradišťa vychutnávala v nedeľu ako istý postupujúci.

Š. Humence – Unín 4:1 (1:1), 35. R. Horváth, 46., 72. J. Cintula, 62. A. Foriška – 28. P. Klein, r. Lapoš, Škrinár.

V úvodnej polhodine zahodil domáci Matula tri tutovky, keď netrafil ani prázdnu bránu. Zato hosťujúci Palo Klein trafil z jedinej šance a Unín viedol – 0:1. Vedenie im však dlho nevydržalo, ešte do prestávky vyrovnal Radek Horváth na 1:1 a pár sekúnd po rozohraní 2.polčasu dostal domácich do vedenia Kubo Cintula. Po hodine hry ukončil trápenie hostí Aleš Foriška a poistku na 4:1 pridal svojim druhým gólom Cintula.

Petr. Ves – Hradište 5:0 (3:0), 14., 42. R. Buček, 17. F. Lánik, 48. D. Weiss, 85. M. Pukančík, r. Knap, Vlk.

Keďže Unín neuspel v sobotu na Humencoch, Petrovka bola už pred zápasom s Hradišťom istým postupujúcim do 6. ligy. Hrala uvoľnene a už v 17. min. vyhrávala 2:0 po góloch Ríša Bučeka a Filipa Lánika. Tesne pred odchodom na prestávku zvýšil Buček na 3:0 a chvíľu po príchode z kabín pridal David Weiss štvrtý gól favorita. Po ňom sa zápas už len dohrával, domáci sa bavili a hostia čakali na koniec zápasu. Tesne pred koncom im striedajúci Marian Pukančík pribalil na cestu ešte jeden gól – 5:0.

Program 5. kola: 11.6. o 17.30 h Š. Humence – Hradište,

12.6. o 14.30 h Unín – Petr. Ves.

Skupina o 5. – 8. miesto – 4. kolo

Smrdáky – Smolinské 3:4 (2:2), 16., 26. M. Jankových, 71. Ľ. Janík – 29., 37., 63. T. Polák, 90. M. Burian, r. Dzindzík, Polakovič.

Lepšie začali domáci futbalisti a po dvoch zásahoch Matúša Jankovýcha vyhrávali 2:0. Keď Mišo Škoda nevyužil tutovku na tretí gól, prišiel trest z hlavy Tomáša Poláka a ešte do polčasu aj druhý – 2:2. Po hodine hry uzavrel Polák svoj hetrik a hostia po prvýkrát v zápase vyhrávali. V tom čase už boli iniciatívnejší, no ani oni si vedenie neudržali, keď na 3:3 vyrovnal Ľubo Janík. Keď sa už body „delili,“ v tretej minúte nadstavenia rozhodol o troch bodoch pre Smolinské Maťo Burian – 3:4.

Kunov – Letničie 4:0 (2:0), 30., 38., 64. J. Burian, 85. J. Belohlávek (11), r. Polakovič, Thao.

Foto zo zápasu Kunov – Letničie 4:0.
S loptou domáci Marian Macek, stíhajú ho Ľuboš Čelústka (vľavo) a Stano Vanek.

V závere základnej časti zanechalo Letničie v Kunove veľmi dobrý dojem, no tentoraz svoj výkon nezopakovalo a zaslúžene vysoko prehralo. V domácom drese žiaril autor hetriku Jozef Burian a aj Juraj Belohlávek, ktorý okrem premeneného pokutového kopu na dva góly Burianovi nezištne prihrával. Skóre sa menilo po polhodine hry, kedy strelu Buriana brankár vyrazil, no ani dvojica obrancov mu nezabránila v dorážke. O osem minút sa Belohlávek pohral s ľavou stranou obrany a Burian dorážal do prázdnej brány – 2:0. Rovnaká dvojica sa predviedla aj v 64. min., kedy Burian uzavrel svoj hetrik na 3:0. V závere zápasu fauloval Jakubovič a Belohlávek z penalty dal na 4:0.

Program 5. kola: 11.6. o 17.30 h Letničie – Smolinské, 12.6. o 10 h Kunov – Smrdáky.

Skupina o záchranu – 4. kolo

Sekule – Koválov 3:1 (0:2), 15. E. Húšťava, 45. Andrej Trajlínek, 53. F. Volouch – 50. P. Tokoš, r. Dzindzík, Daniš, Michalička.

Pred týždňom vyhrali Sekule v Koválove 5:0, doma sa na tri body natrápili oveľa viac. Už po štvrťhodine hry ich dostal do vedenia Erik Húšťava a chvíľu pred prestávkou pridal Andrej Trajlínek druhý gól 3:0. Po príchode zo šatní chcel Koválov s výsledkom ešte niečo urobiť. V 50. min. sa mu podarilo znížil gólom Petra Tokoša. Lenže už o tri minúty vrátil domácim dvojgólové vedenie F. Volouch – 3:1. Ten snahu hostí otupil a s výsledkom už nedokázali nič urobiť.

Rovensko – Trnovec 3:0 kont. Hostia sa k zápasu nedostavili. Nevydarenú sezónu už zrejme „zabalili.“

Program 5. kola: 11.6. o 17.30 h Koválov – Rovensko, Trnovec – Sekule.

ObFZ Senica MO 8. liga 25. kolo

Líder z Chropova takmer prišiel o svoj luxusný náskok, keď svoj predchádzajúci zápas prehral v Osuskom (!!!) a teraz takmer zaváhal doma s Bukovcom, keď takmer dve tretiny zápasu hral v početnom oslabení po vylúčení Adriána Tótha.

Chropov – Bukovec 2:1 (1:0), 35. M. Kuchárek, 84. P. Špaček (11) – 61. M. Majdlen, r. Škrinár, Lapoš. ČK 1:0 (33. A. Tóth).

Od začiatku mal Chropov zápas pod kontrolou a vypracoval si množstvo šancí, no brankár hostí bol skvelý. V 33. min. však domáci stopér Tóth stratil loptu, unikajúceho súpera chytil za dres a videl ČK. Už o dve minúty však vyhral hlavičkový súboj Marek Kuchárek a domáci viedli- 1:0. Tak skončil aj prvý polčas. Ďalšia komplikácia domácich prišla v 61. min., kedy Maťo Majdlen takmer od postrannej čiary lobom prekvapil domáceho brankára a vyrovnal na 1:1. Domáci aj v oslabení bojovali až do konca a prinieslo im to úspech. V 84. min. po prihrávke J. Špačka bol v šanci faulovaný Ivánek a nariadenú penaltu premenil Peťo Špaček – 2:1.

Dojč – Vrádište 2:6 (0:3), 75. R. Búzek, 83. M. Mach – 10. P. Hudák, 21., 54., 70., 76. J. Rehák, 30. I. Veličkovič, r. Thao, Rusinko.

Vrádište ešte nevzdalo boj o postup. V Dojči viedlo postupne až 0:5, keď strelecky bol aktívny najmä Juraj Rehák, autor štyroch gólov. Domáci Búzek a Mach až v závere skorigovali na prijateľných 2:6.

Jablonka – Podbranč 5:0 (0:0), 60. J. Gaža, 70., 74., 85. D. Švancara, 79. J. Šimko, r. Kyška, Švancara, Jančo.

Hostia odolávali rovnú hodinku, kedy Tomáška v ich bráne prekonal Ján Gaža – 1:0. Jeden gól pridal aj Juraj Šimko a hetrik Dávid Švancara. Keďže Chvojnica prekvapujúco bodovala na Osuskom, Podbranč po hladkej prehre padol na dno tabuľky.

Osuské – Chvojnica 0:7 (0:4), 14. P. Vančík, 16., 46. J. Černek, 31. M. Černek, 32., 81. D. Šiška, 58. M. Kýška, r. Daniš.

Posledná Chvojnica pripravila týmto výsledkom v Osuskom veľké prekvapenie. Veď Osuské nedávno zdolalo doma aj lídra z Chropova. Vysokým víťazstvom a ziskom troch bodov prenechala Chvojnica posledné miesto Podbranču.

Voľno – Prietrž.

Program 26. kola: 11.6. o 17.30 h Podbranč – Osuské, Vrádište – Jablonka, Prietrž – Dojč, 12.6. o 17.30 h Chvojnica – Chropov.