Krajské súťaže Západoslovenského futbalového zväzu majú za sebou prvé kolo.

V 1. kole sa v „družstevnom derby“ stretli Rybky – Hlboké

ZsFZ 4. liga
Hurbanovo – Nafta Gbely 3:0 (2:0), 2. B. Druga, 40. U. Kasciukevič, 53. B. Kalmár, r. Sedlár, Soboňa, Jakubis. ŽK 4:1.

Gbely: P. Ravas – Rosa, Veselský (Rehák), Lánik, Žáček, Mráz (L. Ravas), Ligás, Bartal, Smolinský, Vrábel, Nemec (Pribyla), tréner Adam Ambra.

Zverencom trénera Ambru nevyšiel začiatok zápasu, keď už v 2. min. prekonal Petra Ravasa v bráne hostí Boris Druga – 1:0. Domáci boli aktívnejší, no hostia im statočne odolávali. V 40. min. však domáci zvýšili Kasciukevičom na polčasových 2:0. Po prestávke chceli Záhoráci ešte so zápasom niečo urobiť, no po treťom góle v ich sieti bolo rozhodnuté. Jeho autorom bol v 53. min. Beno Kalmár – 3:0. Záver si už domáci postrážili aj za cenu viacerých nedovolených zákrokov, po ktorých videli štyri až 4 ŽK.

Ďalšie zápasy: Imeľ – Kolárovo 0:1, J. Bohunice – Gabčíkovo 4:2, Pata – Boleráz 2:2, Marcelová – Levice 0:4, Kozárovce – Lehota 0:3, Z. Moravce B – Trebatice 1:2, Led. Rovne – FC Nitra hostia sa k zápasu nedostavili.

Program: 2. kola: 14.8. o 17 h Gbely – J. Bohunice.

ZsFZ 6. liga Západ 1. kolo
Novovzniknutá 6. liga Západ mala počas uplynulého víkendu na programe svoje 1. kolo.

Mimoriadne sa v ňom darilo hosťujúcim mužstvám, keď po tri body si priviezli Hlboké a Borský Mikuláš, po jednom bode Baník Čáry a myjavská rezerva.

Strelcom prvého gólu nového ročníka sa stal Braňo Tureček z Baníka Čáry, ktorý sa presadil proti bývalým spoluhráčom zo Slovana Šaštín, prvý pokutový kop bol nariadený v Rybkách proti domácemu mužstvu a premenil ho Marek Šustek na jediný a víťazný gól Hlbokého. V tom istom zápase udelil prvú ČK rozhodca Martin Šefčík. Už v nadstavenom čase zápasu ju za urážku uvidel Hlbočan Dominik Štora.

Slovan Šaštín – Baník Čáry 1:1 (1:1), 13. F. Pollák – 5. B. Tureček, r. Patka, Petránek, Jablonický.

Šaštín: Kling – Kučera, Mach, Schlosser, Perička, Krak, Cvečka, Herda, Svrček, F. Pollák, Stanický (str. Suchý).

Čáry: Ozábal – L. Šúrek, M. Šúrek, Smetana, Kuník, S. Polák, Šefčík, Tureček, L. Polák, Víttek, Černoch (str. Pelikán).

Aktívnejšie vstúpili do zápasu vstúpili hostia, ktorí už v 5. min. využili chybu v obrane Slovana, keď po prihrávke F. Kuníka poslal hostí do vedenia gól bývalého hráča Slovana Braňa Turečka – 0:1. Zápas mal svoju kvalitu a musel sa divákom páčiť. V 13. min. vyčaroval krásnu prihrávku M. Herda a František Pollák vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu boli šance na obidvoch stranách. O niečo viac ich mali hostia, no skóre sa už nemenilo. Druhý polčas začal tutovkou hostí, ktorú však Kuník nepremenil. Od tejto chvíle Slovan prevzal iniciatívu a vytvoril si výrazný tlak. Mali niekoľko sľubných štandardiek, pri ktorých hostí podržal brankár Ozábal, ktorému po strele Macha pomohlo aj brvno.

Rybky – Hlboké 0:1 (0:1), 45. M. Šustek (11), r. Martin Šefčík, Rusinko, M. Dutka. ČK 0:1 (90. Štora).

Rybky: Toman – Mach, Patka, M. Ladislav, Chudý, Petrúfka, K. Ravas, Beňo, Mareček, M. Kadlíček, I. Ravas (str. Cigáň, Černek, Jurka, Barcaj).

Hlboké: Noščák – Otépka, Kumančík, Serdahely, Pajpach, Mráz, Štora, Vach, Ľ. Kadlečík, Šustek, Morávek (str. Wolf, Pucheľ).

Zrejme dve najkvalitnejšie mužstvá posledných rokov v oblasti narazili na seba v „družstevnom derby“ už v 1. kole novej sezóny. Lepšie sa na zápas pripravili zverenci trénera Andreja Fišana, ako domáceho Fridricha Huttu (ten Fišana trénoval v Senici). Od začiatku boli aktívnejší a v 11. min. v sľubnej šanci zaváhali Mráz i Šustek. V 24. min. po Šustekovej prihrávke spálil tutovku Mráz a gól Kadlečíka neplatil pre milimetrový ofsajd. Domáci sa prebrali až v poslednej desaťminútovke úvodného polčasu. Neatakovaný Mareček zo 16 – ky prekopol bránu a keď sa Ivan Ravas dostával do šance, ani nevystrelil, ani neprihral. A tak zákonite prišiel trest. Marek Šustek z trestného kopu ešte neuspel, no v posledných sekundách po faule Macha na Ľ. Kadlečíka premenil penaltu na 0:1. Po prestávke domáci očividne pridali, no do šancí sa proti výbornému Kumančíkovi takmer nedostávali. Strela M. Kadlíčka nemala razanciu, s Beňovou strelou si Noščák poradil a Marečkov pokus vyhlavičkoval z brány Kumančík. Už v nadstavenom čase zahrával roh Černek a hlavičku Ivana Ravasa zastavilo brvno a body sa tak nedelili.

Brodské – Myjava B 1:1 (1:1), 22. P. Rocha – 14. Jakub Halabrín, r. Bartko, Pavlovič, Boledovič.

Brodské: Janči – Blaha, Wandeirton, Kervison, Vach, Kompuš, Trubiroha, Hnát, Gonda, Rocha, Antálek (str. Krňa, Baláž).

Myjava: Šraga – Jakub Halabrín, Gálik, Šarudi, Tomka, Kosík, Mareček, Kodaj, Liška, Jerguš Halabrín, Dubovský (str. Jankových, Jankovič, T. Havlík).

Myjavská rezerva mala od začiatku iniciatívu na svojich kopačkách. Po viacerých nevyužitých príležitostiach udreli na konci úvodnej štvrťhodinky Jakubom Halabrínom – 0:1. Z vedenia sa však dlho netešili. V 22. min. vyrovnal brazílsky legionár Pedro Artur Da Silva Rocha na polčasových 1:1, hoci hostia mali v jeho závere niekoľko ďalších príležitostí na skórovanie. Po prestávke sa hra vyrovnala a diváci už žiadny gól nevideli zásluhou spoľahlivej hry obrán a aj obidvoch brankárov. Bližšie k nemu boli domáci futbalisti, no v 85. min. hosťujúcemu brankárovi Ondrejovi Šragovi pomohlo brvno po trestnom kope Gaba Trubirohu.

Holíč – Kopčany 4:2 (3:2), 6., 25., 34. J. Martinusík, 89. T. Danihel – 1. A. Praženka, 22. vlastný (M. Nečas), r. Baláž, Fuňák, Pivarček. ČK 0:1 (62. M. Vach).

Holíč: Nesnadný – Masaryk, Ružička, Hyža, Daniel, Nečas, Martinusík, Uher, Javorček, Spazier, Tomele (str. Konečný, Mráz).

Kopčany: Vaculka – Neúročný, Vach, Blažek, Karas, Zubalík, Lukáč, O. Zabadal, Švrček, Praženka, Vašíček (str. Lorenc, Veselý, Kozány, Novák).

V susedskom derby hostia dvakrát vyhrávali, no v domácom drese exceloval Jaro Martinusík. Zakaždým pomerne rýchlo vyrovnal a v 34. min. poslal domácich po prvýkrát do vedenia. Keď v 62. min. videl hosťujúci Vach ČK, Holíčania si už vedenie bez problémov ustrážili a Tom Danihel v závere pridal dokonca poistný gól na konečných 4:2.

Kúty – Bor. Mikuláš 0:2 (0:1), 12. O. Plott, 49. J. Kovalovský, r. Frič, Tokoš, Urbanovič.

Kúty: Sedalík – Puškač, Bílek, Ralbovský, Studenič, Zemánek, Komorný, Šefčovič, Polák, Smolinský, Šimek (Sálus, Baláž, Antala).

1. Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Malík, Biksadský, Macek, Cintula, Plott, Ťulák, Morávek, Orlík, Kovalovský (Stupavský, Ondriska, Abogan, Petrík).

Domáci si vstup do nového futbalového ročníka a najmä na „Kúcanské hody“ predstavovali určite veselšie. Hostia ich prekvapili aktívnou hrou a hoci prvú obrovskú šancu ešte nevyužili, už v 12. min. ich dostal do vedenia mladý Oliver Plott – 0:1. Šancu domácich na domácich nevyužil Maťo Polák, ktorý sa jej akoby zľakol a tak ani nezakončil. Najtesnejším vedením hostí skončil aj prvý polčas. Chvíľku po príchode zo šatní bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Kovalovský pridal druhý gól hostí, čo domácimi otriaslo a do konca zápasu už neboli schopní prekonať súperovu pozornú obranu, hoci niekoľko príležitostí na to mali.

Mokrý Háj – Spartak Stráže 1:0 (0:0), 84. P. Vaško, r. M. Dutka, Ma. Šefčík, Mi. Šefčík.

Mokrý Háj: Jankovič – Hladký, Mihok, Buchta, Bohunický, Eisner, Lašák, Šenk, R. Valúch, Vaško, Pobuda (Irša, Brezina).

Stráže: Hladký – L. Letko, Pagáč, Obala, Buzay, Chropovský, Fukna, Búran, Strapko, Krchňavý, Biksadský (Vrablic, Cvečka, Konečný).

Zápas kola sa hral Pod Vinterperkom. Dve popredné mužstvá uplynulého ročníka vychádzali z pozornej obrany, no nezabúdali ani na ohrozenie súperovej brány. V prvom polčase si obidve mužstvá vypracovali strelecké príležitosti, no Jankovič aj Hladký si držali čisté kontá. Aj po prestávke mal zápas rovnaký priebeh a smeroval do bezgólového rezultátu. Domáci sa však v samom závere predsa len dočkali, keď v 84. min. po rohovom kope sa presadil kapitán a kanonier mužstva Peter Vaško, ktorý prudkou hlavičkou predsa len prekonal výborného Petra Hladkého v bráne hostí – 1:0.

Radimov – Jablonica 2:1 (1:0), 35. M. Vašíček, 69. K. Lašák – 53. M. Galba, r. Rusinko, Mráz, Srnec.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Vašíček, Vanek, Vach, Hýroš, Pukančík, Lašák, Božek, Dermek, Negrean (O. Masaryk, Rehák, Kozány).

Jablonica: Sloboda – Jenčík, Zaťko, Štefanka, Pátek, Gaža, Predmeský, T. Slovík, Galba, D. Slovík, Hamerlík (Rosa).

V Radimove sa hral od začiatku zaujímavý futbal, o ktorý sa postarali minuloročný účastník 4. ligy s víťazom Majstrovstiev oblasti. Domáci boli aktívnejší, no obrana hostí stála na pevných nohách. Napriek tomu v 35. min. inkasovala po skutočne peknej strele Milana Vašíčka – 1:0. Hostia hrozili brejkami a v 53. min. sa im podarilo vyrovnať, keď výborný Sloboda v bráne hostí zlikvidoval veľkú šancu domácich na zvýšenie vedenia a vzápätí si dlhým výkopom pripísal gólovú asistenciu na vyrovnávajúci gól Mária Galbu – 1:1. Ani jedno mužstvo sa so stavom neuspokojilo a snažilo sa o víťazný gól. Šťastnejší boli domáci, ktorí o svojom víťazstve rozhodli v 69. min. gólom 19 – ročného Kristiána Lašáka – 2:1. V závere si Radimov svoje najtesnejšie vedenie aj s dávkou šťastia udržal, keď Biskupič reflexívne vyrazil gólovú strelu Predmeského na roh.

Program: 2. kola: 13.8. o 17 h Čáry – Kúty, Hlboké – Slovan Šaštín, 14.8. o 17 h Bor. Mikuláš – Mokrý Háj, Brodské – Holíč, Kopčany – Rybky, Myjava B – Jablonica, Spartak Stráže – Radimov.