V 14. kole 8. ligy hrali obaja kandidáti na postup na domácom ihrisku s mužstvami zo stredu tabuľky. Unín si herne i výsledkovo suverénne poradil s Letničím, Humenciam sa to zo Sekulami podarilo iba herne. Zahodili obrovské množstvo šancí a tak výhra 2:0 bola pre súpera viac ako prijateľná.

Zo zápasu Š. Humence – Sekule. Domáci Peter Macek v súboji s Mirom Vávrom. Vzadu Lukáš Matula.

V Rovensku sa body delili po góloch v záveroch obidvoch polčasov, Smolinské herne prevýšilo Hradište a o osude susedského derby v Smrdákoch rozhodla posledná minúta. Jurania sa druhému vypadnutiu v rade už asi nevyhnú.

ObFZ Senica MO 8. liga 14. kolo

Unín – Letničie 5:0 (3:0)
Góly: 10. M. Krempa, 26. M. Uher (11), 39., 70. P. Klein, 73. B. Perička.
Rozh. Vlk, Knap.

V Uníne už poznali výsledok zo Š. Humeniec a tak potrebovali vyhrať, aby si udržali svoj náskok. Začali zostra a už v 10. min. ich dostal do vedenia Maťo Krempa – 1:0. Po polhodine hry sa z pokutového kopu nemýlil Mišo Uher a polčasové skóre na nádejných 3:0 uzavrel Pavel Klein. Aj po prestávke sa hralo v réžii domácich. Klein svojim druhým gólom zvýšil na 4:0 a skóre jasného zápasu uzavrel striedajúci Beďo Perička, ktorý bol na ihrisku sotva štyri minúty – 5:0.

Š. Humence – Sekule 2:0 (2:0)
Góly: 11., 44. Aleš Foriška.
Rozh. Mráz, Škrinár.

Domáci mali od začiatku obrovskú prevahu, ktorú vyjadrili do prestávky dvomi gólmi Aleša Forišku. Po prestávke sa chceli hostia vrátiť do zápasu a začali aktívnejšie. Erik Húšťava aj prekonal domáceho brankára Rafaju, no pískal sa predchádzajúci faul. Postupne sa zápas vrátil do zabehnutých koľají a domáci si začali vytvárať jednu šancu za druhou. Foriškovi nestačili ani tri tutovky na uzatvorenie hetriku, Cintula trafil brvno, Vlka v bráne hostí neprekonali O. Sekáč, Macek ani Matula a keď Štefečka zachytil Maguirovskú prihrávku Kafku, tak v čistej šanci trafil ľavú tyč a dorážku vyrazil Vlk, asi najlepší hráč hostí.

Rovensko – Vrádište 1:1 (1:0)
Góly: 40. J. Čermák – 88. J. Giertl.
Rozh. Šturdík, Patka.

Priebeh  zápasu sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami s minimom šancí na obidvoch stranách. Diváci sa gólu dočkali až v závere prvého polčasu, keď strelecký účet zápasu otvoril domáci Juraj Čermák, keď krásnou krížnou strelou pod brvno spoza šestnástky nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 1:0. Po prestávke domáci zodpovedne bránili, no aj hostia udreli v závere. V 88. min. nechala domáca obrana priestor Jurajovi Giertlovi, ktorý osamotený na šestnástke mal čas vystreliť a trafil presne – 1:1.

Zo zápasu Smrdáky – Koválov 1:0. Domáci Tomáš Danihel uniká Jánovi Mlčúchovi. Gól však z toho nebol.

Smrdáky – Koválov 1:0 (0:0)
Góly: 90. Michal Adamovič.
Rozh. Otočka, Škrinár.

Susedský derby zápas cez kopec začal minútou ticha za Alaxandra Veselého (†72), dlhoročného trénera, funkcionára či hospodára Koválova, ktorý mal vzťah k obidvom klubom. Po opatrnom začiatku sa v šanci ocitli domáci Danihel i Škoda, no Labaš v bráne hostí bol zakaždým skvelý. Z hostí pohrizil iba Likáš Slezák z trstného kopu, ktorý Melicher vyrazil na roh. Aj po prestávke bol Labaš najväčšou prekážkou domácim strelcom. Hostia sa spoliehali na rýchle brejky, no ani jeden nezúžitkovali na gól. Bol to zápas o jednom góle a ten dali Smrdáky. V 90. min. bol faulovaný Janík a Smoleňákov center poslal zblízka do siete Michal Adamovič – 1:0. Kruté pre hostí, no zaslúžené pre Smrdáky, ktoré si víťazstvo užili.

Smolinské – Hradište 3:0 (1:0)
Góly: 16., 50. J. Goga, 88. S. Maderič.
Rozh. Polakovič, Thao.

Miernym favoritom boli pred zápasom hostia, no Smolinské ich zaskočilo výborným výkonom. Malo po celý čas prevahu, vytvorilo si dostatok šancí, no do prestávky využilo iba jednu, keď v 16. min. prekonal Michalca v bráne hostí Jaro Goga – 1:0. Domáci aj po prestávke zo svojho výkonu nezľavili, ba ešte ho aj vystupňovali. Už v 50. min. pridal svoj druhý gól Goga a na konečných 3:0 uzavrel v závere striedajúci Stano Maderič. Hostia si v zápase nevypracovali ani jednu gólovú šancu, občas pohrozili iba po štandartkach a to bolo na výborných domácich málo.

Bor. Sv. Jur – Kunov 1:5 (1:3)
Góly: 25. K. Krajčír – 19., 31. R. Burian, 41. J. Belohlávek, 79. M. Kováčik, 87. J. Burian.
Rozh. Matúš, Tomka, Thao.

Nič iné, ako jasné víťazstvo Kunova sa neočakávalo. Predpoklady sa začali napĺňať už v 19. min., kedy otvoril skóre Rado Burian – 0:1. Jurania však bojovali a v 25. min. vyrovnal Kristián Krajčír na 1:1. V poslednej dobe strelecky aktívny Rado Burian opäť vrátil hostí do vedenia a ešte do prestávky ho poistil Juraj Belohlávek – 1:3. Prijateľný výsledok držali domáci až do záveru zápasu. Striedajúci hrajúci tréner Miro Kováčik pridal štvrtý gól a presadil sa aj druhý Burian, Jozef uzavrel na konečných 1:5.

Ďalší program: 15. kolo 29.4. o 16 h Hradište – Š. Humence, Vrádište – Smrdáky, Koválov – Smolinské, 30.4. o 16 h Sekule – Bor. Sv. Jur, Letničie – Rovensko, Unín – Kunov.