V Hlbokom sa očakával výborný a vyrovnaný zápas dvoch popredným mužstiev súťaže. Skončil však jednoznačným víťazstvom mužstva hostí, o ktoré sa zaslúžili najmä brazílski legionári v službách lídra tabuľky.

foto FB Baník Brodské

Nešťastný zápas sa hral v Dubovciach. Po zákroku domáceho Pukančíka skončil hosťujúci Chropovský v nemocnici so zlomenou nohou a nehralo sa takmer pol hodiny. V Mokrom Háji videli diváci iba jeden gól, aj ten do domácej brány. Domáca prehra Kútov už prekvapením nie je, no počet inkasovaných gólov mužstva už je povážlivý.

ZsFZ 6. liga Západ 7. kolo

Hlboké – Brodské 1:4 (1:1)

Góly: 35. M. Šúrek – 45., 54. Dezidério, 66. Tavares, 75. F. Blaha.

Rozh: Majcher, Vido, Kvasnica.

Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, Morávek, M. Šúrek, Liška, T. Slovík, Mráz, Šustek, Kadlečík (L. Šúrek).

Baník: Janči – Petranský, Soós, Ralbovský, Bartal, Joedson, Teixeira, Tavares, Gonda, Deziderio, Blaha (str. Bednár, Pelikán).

Od začiatku malo hru v moci mužstvo hostí, najmä zásluhou dvojice legionárov Dezidério a Tavares. Prvý menovaný nevyužil už v 1. min. tutovku, mal aj ďalšiu šancu a po úniku a faule na neho sa hostia domáhali ČK pre hráča domácich, no neudeľovala sa. Paradoxne domáci zo svojej prvej strely na bránu sa ujali vedenia, keď nerozchytaného Jančího po centri Mráza prekonal Miro Šúrek – 1:0. A mohlo byť pre nich ešte horšie, no Liška nepremenil samostatný nájazd. V nadstavenom čase 1. polčasu zahrával trestný kop Joedson, Bartal vrátil loptu hlavou pred bránu a Dezidério nechytateľne vyrovnal – 1:1. V 54. min. ukázal Dezidério chrbát celej domácej obrane a Noščákovi nedal šancu – 1:2. V 66. min. zahral pekný signál z trestného kopu Joedson a Tavares zvýšil na 1:3. Na 1:4 zvýšil Filip Blaha, ďalšie góly mohli pridať Gonda, Joedson a takisto dmáci striedajúci Lukáš Šúrek.

Slovan Šaštín – Kopčany 2:1 (1:1)

Góly: 43. M. Herda, 84. F. Pollák – 45. O. Zabadal.

Rozh. Oselský, Gašparíková, Opatovský, ŽK 3:1.

Šaštín: Slaninka – Šedivý, Schlosser, Kečkéš, Mošať, Michalica, Kučera, B. Svrček, Kurc, F. Pollák, Herda (str. Malík, Šimek, Suchý, Fráner), tréner Andrej Fišan.

Kopčany: F. Ivánek – Neúročný, M. Ivan, Blažek, Biháry, Milan Vašíček, Karas, M. Vach, Veselý, O. Zabadal, T. Zabadal (str. Köpöncei, Kotvan), tréner Jozef Ivan.

V Šaštíne sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom dominovali obranné formácie i výborné výkony brankárov, domáceho Slaninku a hosťujúceho Ivánka. Keď sa zdalo, že do kabín sa pôjde za bezgólového stavu, padli v samom závere dva góly, po jednom na každej strane. Najskôr dostal domácich do vedenia v 43. min. kapitán Matúš Herda a už v nadstavenom čase vyrovnal Ondrej Zabadal – 1:1. Aj po prestávke sa bojovalo o každú loptu a zápasu by možno svedčala aj deľba bodov. Šťastnejší však bol domáci Slovan, ktorý svoju šancu využil Ferkom Pollákom, kým V 87. min. po zákroku Svrčka v šestnástke Ríšo Neúročný pokutový kop nepremenil, keď sa vyznamenal brankár Slaninka.

Stará Turá – Bor. Mikuláš 5:1 (3:1)

Góly: 9. Peterka, 12., 39., 65., 68. F. Durec – 45. Abogan.

Rozh. Ježík, Haring, Baláž. ŽK 0:1 (Ondriska).

Stará Turá: Samul – Peterka, Valenčík, Antálek, Koto, Dzuro, Mazák, Sekerka, Záhora, Sládek, Durec (str. Sedlák, Jaroš, Mikulec, Sekerka), tréner Filip Durec.

B. Mikuláš: Cigánek – Krchňavý, Vrablic, R. Cintula, Kujovský, Orlík, Ondriska, Plaisner, Ferenčík, Phan, Petrík (str. S. Sloboda, Lánik, Vrábel, Abogan, Evans), tréner Peter Cintula.

Búrania nezachytili počiatočný nápor domáceho mužstva a po necelej štvrťhodinke hry prehrávali už 2:0. V 39. min. pridal Durec svoj druhý gól, ktorým zvýšim na 3:0. V nadstavenom čase prvého dejstva dal čestný úspech hostí striedajúci Abogan – 3:1. Ani ten im však nepomohol. Domáci kanonier Durec pridal k dvom gólom z 1. polčasu ďalšie dva aj po prestávke a najväčšou mierom prispel k debaklu hostí – 5:1.

Dubovce – Spartak Stráže 1:1 (1:0)

Góly: 16. R. Drgon – 70. I. Letko.

Rozh. Kvasnica, Kusý, Košťál. ČK 1:0 (Pukančík).

Dubovce: Pekar – Machlica, Matúš, Kudláč, Nečas, Sloboda, Vanek, Rybnikár, Pukančík, Balážik, Drgon (str. Krutý, Hološka), tréner Pavol Junek.

Stráže: Hladký – Pagáč, I. Letko, L. Letko, Štora, Kuník, Jankovič, M. Biksadský, Buzay, Slovák, D. Pálka (str. J. Pollák, Chropovský, Konečný), tréner Lukáš Bajan.

Domáci mali v nohách zápas Prezidentského pohára v polovici týždňa, napriek tomu sa ujali vedenia, keď v 16. min. prekonal Hladkého v bráne hosrí Rado Drgon – 1:0. Po polhodine hry prišiel na ihrisko namiesto zraneného Kuníka David Chropovský, no už po troch minútach ho odvážala sanitka so zlomenou nohou po zákroku Pukančíka, ktorý videl ČK. Tento moment poznačil úroveň zápasu. Hostia nakoniec početnú výhodu využili, keď v 70. min. na konečných 1:1 vyrovnal Igor Letko.

Mokrý Háj – Rybky 0:1 (0:1)

Gól: 32. I. Ravas.

Rozh. Kováčik, Dragula, Ježík.

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Bohunický, Brezina, Prokeš, Kavoň, Eisner, K. Lašák, R. Valúch, M. Lašák, Vaško (str. Vrablec), tréner Igor Šefčík.

Rybky: Rýzek – Mach, Chudý, De. Surový, Patka, Chvála, Jurka, Mareček, Do. Surový, I. Ravas, Petrúfka (str. Kadlíček, Fábik, Moravanský, Bojnanský), tréner Vladimír Hyža.

Po remíze na ihrisku líra v Brodskom očakávali v Mokrom Háji v súboji popredných mužstiev tabuľky víťazstvo svojho mužstva a tri body. V kvalitnom stretnutí nenašli domáci počas celého zápasu recept na prekonanie obrany súpera na čele s brankárom Rišom Rýzkom. A keďže hostia v 32. min. išli do vedenia po góle Ivana Ravasa, nakoniec sa tešili zo zisku troch bodov, keďže to bol gól víťazný.

FK Kúty – Radimov 0:4 (0:2)

Góly: 28. M. Baláž, 40. M. Rehák, 66. vlastný (M. Klena), 79. P. Božek.

Rozh. Izsóf, Slovák, Slatárovič.

Kúty: Šnirc – Ralbovský, Smolinský, Navrátil, Antálek, Vrábel, Antala, Biksadský, Klena, Polák, Daniš (str. Djordjevski, Kovarovič, Halabrín, Lovecký), tréner Branislav Jablonický. Puškač, Navrátil, Polák, Antálek,

Radimov: Biskupič – Dermek, D. Vach, Vizváry, Urbánek, R. Valla, Rehák, Baláž, Konečný, D. Kozány, Božek (str. Šebesta, Polák), tréner Tomáš Juračka.

Pol hodiny odolávali domáci futbalisti svojmu súperovi, no potom v priebehu desiatich minút dvakrát inkasovali. V súboji mužstiev zo spodku tabuľky dal vedúci gól Radimova v 28. min. Mišo Baláž a v 40. min. na polčasových 0:2 zvýšil Maroš Rehák. Po prestávke snahu domácich o zvrat v stretnutí pribrzdil vlastným gólom Klena a na konečných 0:4 uzavrel kanonier hostí Paťo Božek.

Iskra Holíč – Jablonica 2:0 (1:0)

Góly: 43. D. Mráz, 83. T. Daniel.

Rozh. Kačička, Majcher, Tupý.

Holíč: Vaculka – Studenič, Masaryk, Hrušecký, M. Švrček, T. Daniel, R. Polák, Kocák, Krčík, M. Mráz, D. Mráz (str. Samadov, Čech, Ružička), tréner Ján Tolla.

Jablonica: Sklenár – Zajonc, Jenčík, Masár, R. Peterka, Jánošík, Malík, Zubák, Slovík, Kolenyak, Galba, tréner Jakub Štefanka.

Domáca Iskra bola počas celého zápasu aktívnejšia a aj si vypracovala viac streleckých príležitostí. Z nich aj dve využili, keď sa zakaždým presadili jej strelci v záveroch obidvoch polčasov. V 43. min. prekonal Sklenára v bráne hostí David Mráz a po prestávke uzavrel na konečných 2:0 v 83. min. Tomáš Daniel.

Ďalší program: 8. kolo sobota 23.9. o 15 hod. Stará Turá – Kúty, Slovan Šaštín – Dubovce, nedeľa 24.9. o 15 hod. Bor. Mikuláš – Spartak Stráže, Rybky – Hlboké, Brodské – Holíč, Radimov – Mokrý Háj, Jablonica – Kopčany

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…