Zaujímavý futbalový súboj hokejistov Dukly Senica sa odohral v Prietrži. V drese domácich nastúpil kanonier Dukly René Jarolín, v útoku Vrádišťa zase brankár Dukly Samo Košút. Ten sa presadil aj strelecky, keď prvých gólom začal kanonádu hostí.

foto zo zápasu Rovensko – Koválov

Štyri víťazstvá hostí a iba dve remízy je slabá vizitka pre mužstvá majúce výhodu domáceho ihriska. Paradoxne jeden z dvoch bod získalo posledné Rovensko, ktoré však premrhalo šancu na prvé víťazstvo v ročníku, keď v súboji s Koválovom pozahadzovalo množstvo šancí. Druhý bod pre domácich získali Močidľany v súboji s Kunovom.

ObFZ Senica MO 8. liga 7. kolo

Smrdáky – FK Senica 0:4 (0:2), 32., 34., 54. V. Šimo, 69. M. Včelka (11), rozh. Štora, Michalička, Obcovič.

Hostia boli od začiatku futbalovejším mužstvom a svoju prevahu vyjadrili v záverečnej štvrťhodine 1. polčasu dvomi gólmi svojho kanoniera Vladimíra Šima – 0:2. Ten istý hráč sa presadil aj po prestávke, keď v 54. min. uzavrel svoj hetrik na 0:3. V 69. min. bol faulovaný Reľovský a z pokutového kopu uzavrel skóre zápasu Marek Včelka na konečných 0:4. Zvýšiť mohol ešte Kravčenko, no jeho strelu zastavilo brvno domácej brány.

Smolinské – Sekule 0:1 (0:0), 85. F. Volouch, rozh. Thao, Hušek.

Domáci odohrali nešťastné stretnutie. Mali v ňom výraznú prevahu a vypracovali si aj množstvo šancí, no v závere Sekule zo svojej prvej a jedinej šance rozhodli o zisku troch bodov. V tomto prípade sa jasne potvrdilo, že vo futbale rozhodujú góly. Hostia sa zamerali na obranu a spoliehali sa najmä na brankára Ľuba Krajčíra, ktorý zlikvidoval domácim strelcom minimálne tri tutovky. Smolinské nevyužilo viacero nádejných štandardiek a tak v 85. min. prišiel trest, keď po samostatnom úniku Filip Valouch si urobil z obrany domácich vrátane brankára „kužele“ a do prázdnej brány dal na 0:1. Domáci zahrávali vzápätí roh, po ktorom sa pískal pokutový kop. Ten však Krajčír zlikvidoval a tak sa hostia tešili z nečakaných troch bodov.

Prietrž – Vrádište 0:4 (0:3), 28. S. Košút, 44., 45., 68. D. Medo, rozh. Michalička, Patka.

Vrádište od začiatku na ihrisku dominovalo. Minisúboj hokejistov Dukly Senica René Jarolína v domácom drese a brankára Sama Košúta v drese hostí, dopadol lepšie pre Košúta, ktorú dal vedúci gól Vrádišťa. Keď sa k nemu hetrikom pridal Dominik Medo, hostia si odviezli tri body po presvedčivom víťazstve 0:4.

Letničie – Hradište 0:3 (0:2), 22. J. Kršteník, 34. M. Furko, 90. F. Michalička, rozh. Thao, Daniš.

Letničie vyhralo prvé tri zápasy novej sezóny, no odvtedy nezískalo už ani bod. Aj s druhým Hradišťom na súpera nestačilo. Hostia sa ujali vedenia gólom kapitána Jozefa Kršteníka a o chvíľu zvýčil Martin Furko na polčasových 0:2. Snaha domácich po prestávke k úspechu neviedla, hostia sa zamerali na udržanie svojho sľubného náskoku a navyše v nadstavenom čase zvýšil Filip Michalička na konečných 0:3.

Pop. Močidlany – Kunov 3:3 (1:1), 19. V. Kudláč, 48. D. Krchňavý, 73. F. Šimek – 6. M. Černek, 59. J. Belohlávek, 63. D. Ventúra, rozh. Vlk, Tomka.

V zápase bohatom na góly „každý chvíľku – ťahal pílku.“ Po rýchlom góle Milana Černeka vyrovnal Kudláč na 1:1 a pre zmenu po prestávke dali rýchly gól zase domáci Krchňavým – 2:1. Dvomi gólmi v priebehu štyroch minút odpovedali hostia, Juraj Belohlávek a Dávid Ventúra otočili na 2:3 pre Kunov. Vyrovnané stretnutie nakoniec skončilo spravodlivou deľbou bodov, o ktorú sa zaslúžil gólom na 3:3 Šimek.

Rovensko – Koválov 1:1 (1:1), 18. P. Dobrovodský – 35. R. Maca, rozh. Škrinár, Bednár.

Rovensko premárnilo šancu na prvé víťazstvo, keď najmä v 1.polčase malo dostatok šancí, aby o ňom rozhodlo. Po vedúcom góle Dobrovodského mali príležitosti na zvýšenie vedenia Kratochvíl, Römer, Dobrovodský a Nemec, ktorý hlavou trafil brvno. Kratochvíl trafil hlavou brvno vlastnej brány, no v 35. min. po hrubej chybe zvládli hostia perfektne prečíslenie a po prihrávke Frťala už Roman Maca vedel čo s loptou – 1:1. Po prestávke sa už skóre nezmenilo a tak Rovensko na svoje prvé víťazstvo stále čaká.

Ďalší program – sobota 8. kolo 23.9. o 15 hod. Hradište – Prietrž, Kunov – FK Senica, nedeľa 24.9. o 15 hod. Pop. Močidlany – Smolinské, Sekule – Letničie, Koválov – Smrdáky, Rovensko – Vrádište.