V dňoch 24.8.-26.8.2018 sa v Skalici – rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina konal Extrem Cross Festival Skalica 2018, ktorý zorganizoval Hertlsport (Peter Hertl a jeho otec). Festival pozostával z pretekov: Kompava Beh Zdravia (piatok), XC Cross Country (sobota) a H-Triathlon Skalica (nedeľa).

Okrem piatkovéhu behu sa týchto pretekov zúčastnil aj skalický triatlonista Boris Janata. V sobotu pretekal na XC Cross Country, na ktorom sa išlo 6 okruhov po trati Bike Arény Zlatnícka dolina a v nedeľu na kros triatlone. Stal sa celkovým víťazom oboch podujatí a zároveň vyhral aj svoju kategóriu muži 20-29 rokov. Ako povedal Boris: „Obidva preteky boli pre mňa náročné, pretože už som plánoval tento týždeň oddych, no nakoniec som sa rozhodol vynechať piatkový beh a rozhodol som sa podľa počasia, nakoľko pred sobotňajším pretekom pršalo a trať sa tak stala viac technickou, čo mi viacej vyhovuje a je cťou pretekať na domácej pôde na tak skvele zorganizovanom podujatí ako to robí Peter Hertl s jeho otcom a ďalšími skvelými ľuďmi, ktorí pomáhali počas celého festivalu. Takže som si to nemohol nechať ujsť. Na sobotňajšom XC-čku bolo veľa kvalitných pretekárov zo Slovenska a Českej republiky a som veľmi rád, že som na mokrej a blatistej trati pretek celkovo vyhral. V nedeľu pršalo celú noc a ešte aj pred pretekom a pre to sa menila cyklistická trať, na ktorej som v prvom okruhu predbehol všetkých pretekárov a na beh vybiehal na 1. pozícii celkovo a tú si udržal až do konca. Vôbec som nedúfal v tak skvelé výsledky, keďže som bol už unavený z pretekov svetovej série Xterra a potreboval oddych pred prípravou na Xterra World Championship Hawaii. Na festival som si išiel zajazdiť a pobaviť sa na trati, kvôli skvelým divákom, ktorí sem každoročne chodia a vytvárajú neskutočnú atmosféru a hlavne pre to, že sem chodia pretekári a zároveň skvelí ľudia, ktorých poznám a rád sa s nimi porozprávam. Obidva dni boli veľmi náročné na regeneráciu a aj preto som rád, že som získal podporu od špičky v športovej výžive firmy Kompava, ktorej majiteľkou firmy je Ing. Želmíra Komorechová, ktorá ma zároveň spolu s tímom Kompava podporila za mojím snom na svetový šampionát Xterra. Som im nesmierne vďačný za podporu a dôveru, ktorú do mňa vložili a pomohli mi zabezpečiť kvalitnú prípravu pred, počas aj po pretekoch.“