Polícia upozorňuje vodičov, aby zvýšili na cestách opatrnosť. V celom Trnavskom kraji husto sneží, na cestách je vytvorená vrstva snehu a na mnohých úsekoch sa tvoria kolóny.

 

Ilustračné foto

 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pre celé Záhorie. Očakáva sa tvorba poľadovice, miestami môže napadnúť až 15 cm nového snehu a budú sa tvoriť snehové jazyky a záveje. Výstraha je v platnosti až do štvrtka (10.1.).
“Rýchlosť a celkový spôsob jazdy treba prispôsobiť aktuálnej situácii, odporúčame vodičom, ak môžu svoju jazdu odložiť, aby radšej na cesty nevychádzali.
Momentálne je v rámci kraja pre nákladnú dopravu neprejazdný horský úsek Biela Hora, cesta I/51, hlavný ťah na Česko. Polícia túto cestu uzatvorila pre nákladné autá z obidvoch strán a vykonáva odklon premávky. Pre osobné autá je cesta prejazdná.” povedala pre Záhorí.sk policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

 

Opatrnosť musia zvýšiť aj chodci prechádzajúci cez cestu, hlavne brať ohľad na prichádzajúce vozidlá tak, aby ich vodiči stačili včas zabrzdiť, nakoľko brzdná dráha sa na takýchto cestách predlžuje.


.

Osobnosti kraja BSK