Slovenská atletika na 31. Svetovej univerziáde v čínskom Čcheng – tu získala tri medaily. Skloňovalo sa najmä meno šprintérky Viktórie Forster, ktorá vyhrala prekážkový beh na 100 m a v hladkej stovke bola strieborná.

Striebro aj pre Emu Hačundovú
Svoje zastúpenie v Číne však malo aj Záhorie a to dokonca medailové. V chodeckých pretekoch žien na 20 km štartovala aj Ema Hačundová z Borského Mikuláša, v súčasnosti členka Dukly Banská Bystrica. V individuálnych pretekoch obsadila 12. miesto v čase 1:42:04 hodiny. Bola však aj členkou trojčlenného družstva Slovenska, ktoré v súčte časov všetkých troch pretekárok

Záhorácke rádio 2024 01

(Ema Hačundová, Hana Burzalová a Alžbeta Ragasová) skončilo druhé za domácou Čínou a s náskokom 6:37 minúty pred treťou Indiou.

Ema Hačundová a Ondrej Malík

Veľká gratulácia Eme Hačundovej a takisto aj Ondrejovi Malíkovi, ktorý jej chodecký talent od najmladších vekových kategórií v Miestnom športovom klube Borský Mikuláš zdokonaľoval.