Futbalisti MFK Skalica remizovali v sobotnom dueli 11. kola Niké ligy v Trenčíne 0:0.  Domáci mali v stretnutí značnú prevahu, súpera prestrieľali 20:4. Diváci na trenčianskom štadióne však nevideli ani jeden presný zásah.

foto mfkskalica.sk

V 13. minúte potiahol loptu domáci Gong, no následnú Gajdošovu strelu obrana hostí zablokovala. Krátko na to prišla najvýraznejšia šanca skaličanov v prvom polčase, keď peknú individuálnu akciu potiahol Smékal, ale pred zakončením ho domáca obrana stihla zblokovať. Skaličania domácim v nasledujúcich minútach pomohli aj zbytočnými stratami lopty alebo pri zaváhaniach v rozohrávke. Takéto zaváhanie využil v 33. minúte domáci Ibrahim, no Junas jeho pokus zneškodnil. V záverečnej minúte polčasu mohli domáci otvoriť skóre, kedy po peknej akcii uvoľnili Gonga, ktorý však bránu prestrelil – 0:0.

Macek Knihy.Zahori

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Hneď v úvode to skúšali domáci šancami Kmeťa a Bondarenka, no neúspešne. Pri viacerých príležitostiach stihli hráči Skalice domácich zakončenie zblokovať alebo ich opäť podržal peknými zákrokmi brankár Junas. V 68. minúte zápasu prišla šanca domáceho Dominika Hollého, ktorý prestrelil bránu. Ojedinelé ohrozenie domácej brány prišlo po strele Vlaska, ktorú domáci gólman vychytal. Záverečné minúty priniesli dve šance Kapustoviča, no pri jeho hlavičkovom pokuse predviedol výborný zákrok Martin Junas, následne vychytal aj jeho druhý pokus, kedy vyrazil loptu nad bránu – 0:0.

AS Trenčín – MFK Skalica 0:0 (0:0)

Rozhodovali: Dzivjak – Čajka, Kuba
ŽK: Soares, Stojsavljevič, Bondarenko – Vlasko, Ranko, Rudzan, Krčík, M. Hollý, Junas

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš, Gajdoš (64. D. Hollý) – Gong, Kupusovič, Soares

Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – M. Nagy, Mášik (80. M. Hollý) – Morong (71. Kousal), Vlasko (73. Haša), Gaži – Smékal

Zdroj: mfkskalica.sk