Cífer pred týždňom prehral doma so Strážami a tak sa v Hlbokom v súboji druhého s prvým očakávalo víťazstvo domácich. Hlboké je však 100%-né na ihriskách súperov, doma vyhralo iba raz a druhé víťazstvo s Cíferom nepridalo. Hostia sa na zápas lepšie pripravili a zaslúžene si odviezli všetky body.

Foto je zo zápasu Hlboké – Cífer 1:2, Foto: Jozef Komorný

Spartak Stráže doma nepotvrdil víťazstvo z vonku a s Kopčanmi len remizoval, Štefanov aj v oslabení siahal na tri body, nakoniec nezískal ani jeden. Jablonica herne dominovala v Oreskom a všetky body z Duboviec si priviezol Radimov. Remízou prekvapil posledný Slovan Šaštín v Holíči. Česť domácich mužstiev zachraňovala Stará Turá, ktorá zdolala Borský Mikuláš.

ZsFZ 6. liga Západ – 12. kolo
Hlboké – ŠK Cífer 1:2 (0:2)
Góly: 68. O. Plott – 34. D. Gumbír, 43. T. Grosman, rozh. Slovák.
Hlboké: Noščák – Serdahely, Kumančík, Kopálek, Pavlík, Morávek, Kadlečík, Slaný, Ravas, Plott, Šustek, (str. Mráz, Rehák, Mindek, Lang).

Cífer pred týždňom prehral doma so Strážami a tak sa v Hlbokom očakávalo víťazstvo domácich v súboji druhého s prvým. Hlboké aj začalo aktívnejšie a malo aj prvú šancu, keď v 11. min. ostal sám pred brankárom hostí kanonier Šustek, no jeho hlavička išla nad bránu. Postupne sa však osmelovali aj hostia a tak diváci mohli vidieť zaujímavý futbal.. V 19. min. zachránil noščák pred Hlúchom a o chvíľu strelu Bukovca odvrátil iba nohami. Rovnako zakročil aj brankár hostí pri šanci Šusteka. V 34. min. dostal Gumbír loptu za domácu obranu, obišiel aj Noščáka a do prázdnej brány otvoril skóre – 0:1. O minútu Hlúch prekopol odkrytú domácu bránu, no v 43. min. po skvelej prihrávke Hlúcha zvýšil prízemnou strelou Grosman na polčasových 0:2. Evidentná snaha domácich o zvrat v zápase dlho gól neprinášala. S trestným kopom Morávka i so šancou Slaného si brankár hostí Tollarovič poradil. Domáci útočili s viacerými hráčmi, čo hostia využívali na rýchle protiútoky, z ktorých mali šance Hlúch, Bukovec a Synak. Domáci sa dočkali v 68. min. po krásnej kombinácii Šusteka s Kadlečíkom, ktorú zakončil Oliver Plott – 1:2. V nadstavenom čase mohli vyrovnať Mindek a najmä Šustek, ktorý z troch krokov hlavičkoval do rúk brankára. A keď už Hlboké gól dalo, mával sa ofsajd.

Spartak Stráže – Kopčany 1:1 (1:0)
Góly: 13. D. Pálka (11) – 54. M. Vach, rozh. Vojtík.
Stráže: Hladký – Pagáč, L. Letko, Mihok, Dóža, Strapko, Štora, Buzay, Pálka, Tomašovič, Kratochvíl, Slovák (str. M. Daniel, Valachovič).
Kopčany: Dohnálek – F. Daniel, Vach, Lukáč, Blažek, Michal Baláž, Hrušecký, Neúročný, Pribyla, Kotvan, Mucha (str. Veselý, Milan Baláž, Miholek).

Zo zápasu Stráže – Kopčany 1:1. Foto: Rasťo Mjakiš.

V Strážach sa hral pomerne tvrdý, súbojový zápas. Domáci išli do vedenia v 13. min., keď bol faulovaný Dušan Pálka a sám aj nariadený pokutový kop premenil. Ďalšie dve šance na zvýšenie jednogólového náskoku spálil Tomašovič. V závere polčasu sa zranil Pálka, a keďže domácim chýbal aj ďalší kanonier Slovák, nemal už po prestávke kto dať gól. Hostia tak vycítili šancu a po prestávke otvorili hru a boli vyrovnaným mužstvom. Pomerne rýchlo sa dočkali aj vyrovnávajúceho gólu, ktorý dal v 54. min. Martin Vach – 1:1. Záverečná snaha Spartaka o strelenie víťazného gólu nebola úspešná, keď hostí podržal brankár Dohnálek.

Štefanov – Brestovec 2:3 (1:2)
Góly: 5., 84. E. Guoth – 19. D. Dubovský, 20. O. Čerešňa, 87. M. Valsa, rozh. Majcher. ČK 1:0 (44. F. Smetana).
Štefanov: Zongor – Römer, Krempa, Rampáček, Smetana, Matula, Daniel, Tomašovič, Lašák, Vyskoč, Guoth (str. Macánek).
Brestovec: Šraga – Kosík, Nálepa, Tomašech, Obuch, Čerešňa, Klimáček, Dubovský, S. Gálik, Valsa, Šimek (str. Caltík, Gaža, Žúrek).

Domáci išli do zápasu s jasným cieľom získať tri body, no prekazil im to Filip Smetana, ktorý v závere polčasu videl ČK a výrazne oslabil svoje mužstvo. Štefanov dal rýchly gól, keď už v 5. min. prekonal Šragu v bráne hostí Erik Guoth – 1:0. Hostia kontrovali dvakrát v priebehu jedinej minúty, keď po chybách v domácej obrane skóre otočili svojimi gólmi Dubovský s Čerešňom na polčasových 1:2. Po prestávke sa domáci aj v oslabení snažili o vyrovnanie. Hoci oslabení boli iniciatívnejší a v 84. min. sa im podarilo aj zaslúžene vyrovnať, keď svojim druhým gólom dal Erik Guoth na 2:2. Zrazu sa in jeden bod zdal málo a chceli tri. V 87. min. však využil nedorozumenie v obrane domácich a Martin Valsa pohodlne rozhodol o víťazstve hostí – 2:3.

Oreské – Jablonica 0:1 (0:1)
Góly: 11. A. Zubák, rozh. Dragula.
Oreské: Bernát – Jílek, M. Královič, O. Královič, Vaško, D. Baláž, Eisner, Buchta, Petrovič, Habala, Pavlačka (str. Hrbatý, Matúš, Ondrejkovič, Vávra, Filip Moris).
Jablonica: Ravas – Peterka, Koníček, Predmeský, Pajpach, Štefanka, Masár, Zubák, Jánošík, Galba, Slovík (str. Zajonc, Pátek, Baňárek).

Domáci chceli napraviť výsledkový aj herný nezdar z minulých kôl, no Oreskému sa na domácom ihrisku nedarí, veď zo šiestich zápasov tu vyhralo iba raz s Borským Mikulášom. Napriek tomu vstúpili do zápasu aktívne, no stačilo malé zaváhanie v obrannej činnosti, ktoré už v 11. min. potrestal hosťujúci Adam Zubák – 0:1. Od tohto momentu boli hostia pánmi na ihrisku, hoci snaha sa domácim uprieť nedá. Obrana Jablonice však pracovala zodpovedne a ak by si jej strelci lepšie „potykali“ s koncovkou, mohlo to s domácimi dopadnúť oveľa horšie. Stav 0:1 bol ešte prijateľný. Snaha domácich po prestávke priniesla jednu šancu na vyrovnanie, no to bolo na zisk bodu málo. Jablonica si ich vypracovala viac a hoci už žiadny gól nepridala, ten jeden z prvého polčasu im stačil na zisk 3 bodov, vďaka ktorým poskočili na 3. miesto tabuľky.

Dubovce – Radimov 0:2 (0:0)
Gól: 69. L. Šúrek, 84. P. Božek, rozh. Gavenda.
Dubovce: T. Pekar – Hakl, Matúš, Nečas, Kudláč, Pukančík, Mišík, Rybnikár, Mráz, Balážik, Drgon (str. Starý, D. Pekar).
Radimov: Biskupič – J. Urbánek, Dermek, Valúch, Vizváry, R. Frühauf, Valla, Šúrek, Božek, D. Kozány, Vašíček (str. T. Kozány, Fehér, Masaryk).

Radimov sa dostáva do formy, v akej sme ho poznali v predchádzajúcich rokoch. Z posledných siedmich zápasoch prehral iba raz a zo spodku tabuľky sa škriabe vyššie a vyššie. V Dubovciach sa hral 70 minút vyrovnaný zápas zásluhou obidvoch mužstiev. Šance nevyužili na domácej strane Rado Drgon, z hostí Paťo Božek. Aj po prestávke sa strelci najskôr zastreľovali. Neuspeli opäť Drgon, na druhej strane Kozány. Ako prvý udreli hostia v 69. min., kedy Tima Pekara v domácej bráne prekonal Lukáš Šúrek – 0:1. Domáci vrhli všetky sily do útoku, no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, v 84. min. pridal gólovú poistku hrajúci tréner hostí Patrik Božek – 0:2. V záverečnej snahe Duboviec pomohla Biskupičovi v bráne hostí konštrukcia jeho brány. Radimov si tak pripísal prvé víťazstvo na ihriskách súperov.

Iskra Holíč – Slovan Šaštín 2:2 (1:2)
Gól: 41. T. Zabadal, 53. P. Studenič – 18. M. Herda, 45. S. Mihok, rozh. Kusý.
Holíč: Javorský – O. Zabadal, Kovalovský, T. Daniel, Chanečka, T. Zabadal, D. Mráz, Zubalík, Tolla, Duffek, Studenič (str. Ružička, Irša, M. Mráz, Balážik).
Šaštín: Vach – Kučera, Šághy, Svrček, Šedivý, Michalica, Kečkéš, Mach, Mihok, Kurc, Herda (str. F. Pollák, Šimek).

Posledný Šaštín mal byť ľahkou korisťou pre holíčsku Iskru, no opak bol pravdou. Domáci museli neustále dobiehať náskok súpera a nakoniec si mužstvá body podelili. Keď tutovku nepremenil domáci Ondrej Zabadal, tak ako prvý udrel Slovan v 18. min., kedy Javorského v domácej bráne prekonal kapitán Matúš Herda – 0:1. Zvýšená snaha domácich priniesla šance O. Zabadala, Kovalovského a Tollu, no gól dali až v závere polčasu, kedy v 41. min. prekonal Vacha v bráne hostí Tomáš Zabadal – 1:1. Keď sa už fanúšikovia rozchádzali na pivo, udreli v nadstavenom čase hostia druhýkrát. Polčasových 1:2 zariadil Samuel Mihok. Po prestávke pomerne rýchlo Iskra vyrovnala, keď center Kovalovského poslal hlavou do siete Patrik Studenič na 2:2, čo bol napokon aj konečný výsledok tohto zaujímavého stretnutia.

Stará Turá – Bor. Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: 14. O. Peterka, 72. F. Durec, rozh. Frič.
Stará Turá: Vojtech – Sekerka, Antálek, Kališ, Žákovič, Peterka, Kemláge, Koto, Durec, V. Krupodorov, Durec (str. Benian, Pavlovič).
Bor. Mikuláš: Cigánek – Biksadský, Haška, Plaisner, Krchňavý, Petrík, Rácik, Ondriska, Cintula, Kozánek, Lánik (str. Orlík, Abogan,).

Z počiatočného náporu vyťažili domáci vedúci gól, ktorý dal v 14. min. Ondrej Peterka – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas s minimom šancí na obidvoch stranách. Až v 72. min. pridal gólovú poistku hrajúci tréner Staroturancov Filip Durec – 2:0.

Voľno – Rybky.

Dohrávka: 16.11. Štefanov – Dubovce.

Program 13. kola: 26.10. o 14 hod. Rybky – FK Oreské, Slovan Šaštín – Stará Turá, Štefanov – Holíč, 27.10. o 14 hod. Bor. Mikuláš – Spartak Stráže, Radimov – Brestovec, Jablonica – Dubovce, Kopčany – Hlboké, voľno –  Cífer.