V 25. kole sa hrali dve Záhorácke derby, v obidvoch boli úspešnejšie hosťujúce mužstvá. Podľa očakávania.

Radimov zdolal doma v kvalitnom zápase Hornú Krupú až gólom v nadstavenom čase a udržal si tak vedúce postavenie. Gbely, ak ho budú chcieť predbehnúť, aj naďalej musia čakať na jeho zaváhanie, nakoľko vzájomné zápasy pri rovnosti bodov hovoria pre Radimov.

Radimov Horná Krupá 3:2 (1:0)

Góly: 37. A. Šebesta, 60. T. Šefčovič, 90. M. Valsa – 48. R. Gašparík, 61. J. Žák.
Pred 120 divákmi rozhodovali Flóriš – Mihál, Caňo.
ŽK 1:4 (Šefčovič – Mikláš, Žák, Zaoral, Blaho).

Radimov: Kotvan – J. Urbánek, Šefčovič, Hrubša (61. Valsa), Križánek, M. Černek, Drápal, L. Ravas, Šebesta, Božek, Kessl, tréner Tomáš Miša.

Po nepresvedčivom výkone v minulom kole v Špačinciach sa domáci s chuťou pustili do svojho súpera. Rýchlou kombinačnou hrou nepožičiavali súperovi loptu a vôbec ho nepúšťali na svoju polovicu. Po niekoľkých nepremenených príležitostiach sa diváci gólu dočkali v 38.min., kedy Dúckeho v bráne hostí prekonal s chuťou hrajúci Andrej Šebesta – 1:0. Nástup do druhého polčasu však domáci nezvládli. V 48.min. po góle Gašparíka bolo 1:1. Po hodine hry však domáci opäť vyhrávali, keď prudkú strelu Križánka z trestného kopu Ducký iba vyrazil a Teodor Šefčovič z dorážky vrátil vedenie na stranu lídra tabuľky – 2:1. Ihneď po rozohraní však bol stav opäť vyrovnaný, keď sa presadil najlepší strelec hostí Jozef Žák – 2:2. Radimov v hektickom závere vrhol všetky sily do útoku a vyplatilo sa mu to. Najskôr Drápalov pokus zastavila spojnica brány, no k odrazenej lopte sa dostal striedajúci Valsa a prudkou strelou zabezpečil domácim tri body – 3:2. Po záverečnom hvizde si všetci v Radimove z hlboka vydýchli.

Mor. Sv. Ján – Mokrý Háj 2:3 (0:1)

Góly: 68. Denis Bolf, 85. Jakub Sirka – 40. M. Biskupič, 83. O. Prokeš, 90. R. Valúch.
Pred 100 divákmi rozhodovali Gádoši – Benko, Pavlovič.
ŽK 2:2 (M. Bolf, D. Chvátal – Kopálek, Biskupič).

Mor. Sv. Ján: Žilka – Benkovič, Mach, Chvál, Juraj Sirka, D. Chvátal, O. Nemec (46. Vavřík), R. Chvátal, M. Bolf (72. Jakub Sirka), Denis Bolf, Stanek, tréner Jozef Kovaľ.

Mokrý Háj: Šipoš – Šmida, Šefčík, M. Valúch, R. Valúch, Prokeš, Pobuda, Mucha (56. Irša), Tokoš (90. Brezina), Kopálek, Biskupič (72. Šipold), tréner Štefan Kolštrom.

Jáňania si nerozšírili zbierku víťazstiev v jarnej časti, v ktorej dokázali doma zdolať iba Brodské. S Mokrohájanmi prehrávali od 40. min. po góle Mareka Biskupiča, no po prestávke sa im podarilo vyrovnať zásluhou presného zásahu Denisa Bolfa – 1:1. Ďalšie góly si strelci nechali až na poslednú desaťminútovku, v ktorej diváci videli hneď tri presné zápahy. Najskôr dostal hostí do vedenia Ondrej Prokeš, no o dve minúty bol stav zrovnaný, keď sa presadil striedajúci Jakub Sirka. Keď sa schyľovalo k deľbe bodov, v nadstavenom čase zarmútil domácich víťazným gólom Radko Valúch – 2:3. Stretnutiu by viac svedčala remíza, šťastie sa však usmialo na hostí.

Brodské – Gbely 0:6 (0:4)

Góly: 4., 88. T. Kratochvíl, 34., 40. V. Mráz, 38. M. Karas, 74. D. Smolinský.
Pred 130 divákmi rozhodovali Köppl – Baláž, Santa.
ŽK 0:0

Brodské: Janči (46. Hrdlička) – Hnát, Šefčovič, Michalovský, Gonda, M. Baláž, Bartal, Huszár (58. Barkóci), F. Daniel (20. Petrovič), Štepník, Navrátil, tréner Vladimír Váňa.

Gbely: Ravas (46. Vanek) – D. Karas, M. Karas, Dvořák, Zajíček, Mráz, Žáček (46. D. Smolinský), Kratochvíl, Lukáč, Nemečkay, Nemec, tréner Adam Ambra.

Jednostranná záležitosť Naftárov v susedkom Záhoráckom derby. Gbely nenechali nič na náhodu a od začiatku išli pevným krokom za tromi bodmi. Už v 4. min. ich dostal do vedenia Tomáš Kratochvíl a záver polčasu bol z ich strany doslova uragánom. V priebehu šiestich minút prekonali Jančiho v domácej bráne trikrát, dva góly dal Vlado Mráz, jeden zo štandartky Maťo Karas. Po prestávke prišiel do domácej brány Jozef Hrdlička, no aj on ešte dvakrát kapituloval. V 74. min. ho prekonal Dominik Smolinský a skóre na konečných 0:6 uzavrel v 88. min. svojim druhým gólom Tomáš Kratochvíl. Pre Brodské sa týmto zápasom sezóny skončila. Z víťazstva sa tešili iba raz, keď na domácom ihrisku zdolali Voderady.

Stará Turá – Horné Orešany 3:1, Zvončín – Voderady 9:0, voľno – Holíč, Špačince.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…