V 29. kole majstrovstiev oblasti mohli hráči Slovana Šaštín prípadným víťazstvom v Hlbokom potvrdiť svoju účasť v najvyššej oblastnej súťaži.

Foto zo zápasu Prietrž - Košariská. V súboji domáci Ondrej Ilčík s kapitánom hostí Štefanom Konrádom.
Foto zo zápasu Prietrž – Košariská. V súboji domáci Ondrej Ilčík s kapitánom hostí Štefanom Konrádom.

Do Hlbokého však vôbec nepricestovali a až do posledného kola sa musia o svoju existenciu obávať.

Dopomohol im k tomu aj mestský rival Spartak Stráže, ktorý vyhral u ich najväčšieho konkurenta v Jablonici. Rybky naďalej valcujú svoju konkurenciu, neprehrali už 17 zápasov v rade. V poslednom kole privítajú poslednú Jablonicu. Ak pôjde všetko podľa očakávania, zdá sa, že jej osud je už spečatený. Ale – lopta je GUĽATÁ.

Lakš. N. Ves – Rybky 2:4 (2:1), 34. T. Velický, 40. P. Haramia – 9., 77. F. Ravas, 85., 89. G. Bartošek, r. Otočka, Hurbánek, Thao.

V Lakšároch mali prvú šancu domáci futbalisti už v 2.min., no do vedenia išiel líder tabuľky v 8.min. po góle Fredyho Ravasa. Potom sa ešte trikrát triasla konštrukcia domácej brány, no v závere polčasu domáci prekvapujúco otočili vo svoj prospech gólmi Tomáša Velickéhop a Paťa Haramiu. Hosťom pomohol po prestávke príchod striedajúceho Bartoška. Hoci mali neustálu prevahu, góly prišli až v záverečnej štvrťhodine. V 77.min. vyrovnal svojim druhým gólom Ravas, a v záverečnej päťminútovke dal dva gól aj Bartošek a hostia tak svoju sériu neporaziteľnosti natiahli už na 17 zápasov, keď naposledy prehrali ešte v polovici októbra minulého roku v Dubovciach 1:0.

Kopčany – Rohov 3:1 (1:1), 36. M. Lorenc, 59. D. Hýroš, 78. O. Zabadal – 31. Ľ. Rýzek, r. Kendi, Petrovič.

Od začiatku sa hral dobrý a vyrovnaný futbal. Domáci mali podľa očakávania lepšie držanie lopty, no vyložene šance si nedokázali vytvoriť. Naopak, hostia sa po úniku a centri z krídeľných priestorov ujali vedenia gólom Rýzka – 0:1. Našťastie pre domácich, už o päť minút trafil peknou strelou spoza šestnástky na polčasových 1:1. Po zmene strán ako prvý udreli domáci, keď v 59.min. zakončil svoj únik Dominik Hýroš – 2:1. Hostia bojovali, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali. Poistný gól pridali domáci v 78. min., keď peknú kombinačnú akciu zakončil striedajúci Ondro Zabadal – 3:1. Po tomto góle sa už len dohrávalo, no v celkom nervóznejšej atmosfére.

Cerová – Bor. Sv. Jur 4:2 (2:0), 1. M. Pípa, 40. P. Kuchta, 71. M. Gurín, 76. A. Roman – 70. R. Csomor, 86. D. Strapko, r. Hušek, Dzindzík.

Neubehla ani minúta a domáci už vyhrávali po góle Martina Pípu – 1:0. Aj na´dalej mali domáci územnú prevahu a túto vyjadrili až v závere polčasu druhým gólom Peťa Kuchtu – 2:0. Po prestávke bola cítiť snaha hostí a kontaktný gól. Ten sa im podaril dať v 70. min. Csomorom, no o minútu bolo opäť o dva góly po presnom zásahu Miša Gurína – 3:1. O päť minút zvýšil Roman na 4:1, kanonier hostí Strapko už len korigoval na konečných 4:2.

Jablonica – Sp. Stráže 2:7 (1:3), 43. B. Kolenyak, 56. M. Galba – 16., 79. (11), 86. T. Polák, 18. Ľ. Danihel, 23. D. Fukna, 65. D. Chropovský, 88. K. Krchňavý, r. Vlk, Knap.

Jablonica urputne bojuje o záchranu v súťaži, no bodovať sa jej nedarí. Stráže akoby kolegiálne bojovali nielen za seba, ale aj za mestského rivala Slovan Šaštín. Vedenia sa ujali hostia v 16.min. Tomášom Polákom, o dve minúty zvýšil Ľuboš Danihel a po góle Fuknu bolo už 0:3. Domáci však zabojovali, Kolenyak gólom do šatne znížil na 1:3 a po prestávke pridal Galba dokonca kontaktný gól na 2:3. To však bolo z ich strany všetko. Chropovský opäť poslal hostí do dvojgólového vedenia, Polák uzavrel dvomi gólmi hetrik na 2:6 a skóre uzatváral mladý Krchňavý na konečných 2:7.

Radošovce – Oreské 2:0 (2:0), 12. J. Kovalovský, 37. S. Ťulák, r. Ma. Šefčík, Hurbánek.

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, domáci však boli efektívnejší v koncovke. Využili hneď prvú príležitosť a po rýchlom prechode do útoku sa presadil Juraj Kovalovsky – 1:0. Hostia mohli vyrovnať po hlavičke Kraloviča, no Bulka v domácej bráne čaroval. V 37. min. zvýšil domáci peknou strelou Stana Ťuláka spoza šestnástky na 2:0. V druhom polčase domáci kontrolovali hru a využívali každú príležitosť na rýchly protiútok. Hostia chceli streliť kontaktný gól, ale buď boli nepresní v koncovke, alebo ich vychytal domáci brankár, vyznamenal sa najmä po trestnom kope Ferika, ktorý vytlačil na roh. Hlavičky D. Balaža ani Mikúša sa neujali. Po rýchlom brejku mohol dať tretí gól domácich Drgon, ale ani Štefka sa už nedal prekonať. Domáci brankár Patrik Bulka zarmútil svojho otca Petra Bulku na lavičke Oreského. Ten však mohol mať dobrý pocit z jeho skvelého výkonu.

Dubovce – Sobotište 2:4  (1:1), 38. O. Rybnikár, 84. T. Sprušanský – 8., 67. Ľ. Hanzlíček, 49. M. Velický, 75. M. Včelka, r. Tubl, Škrinár.

Domácim chýba kanonier Martinusík, ktorý reprezentuje Slovensko na hokejbalových majstrovstvách sveta v Košiciach. Dobre hrajúci hostia sa ujali vedenia Hanzlíčkom, no ešte do prestávky vyrovnal Rybnikár na 1:1. Gól Velického hneď po prestávke zobral domácim vietor z plachiet a hostia postupne ušli až na 1:4. V samom závere znížil Sprušanský na 2:4, no na zvrat v stretnutí už domácim chýbali sily.

Pop. Močidľany Bor. Mikuláš 4:2  (1:0), 19., 57. D. Krchňavý, 65. P. Urbánek, 85. A. Rybecký – 8. R. Cintula, 44. D. Plaisner, ČK 0:1 (89. Ľ. Macek), r. Mráz, Thao.

Napriek tomu, že pre domácich je každý zápas existenčný, začali dosť vlažne a už od 8. min. prehrávali po góle Cintulu 0:1. Postupne však prebrali iniciatívu a ich tlak vyvrcholil gólom z hlavy Davida Krchňavého po rohu – 1:1. Ďalšiu hlavičku Krchňavého zastavilo brvno a dorážka Nováka išla vysoko nad bránu. Trest prišiel okamžite, z ojedinelého protiútoku dal Denis Paisner vedúci gól hostí – 1:2.

Po prestávke pokračovali domáci v nátlakovej hre a vyrovnanie priniesla bratská spolupráca, po akcii Igora dal David Krchňavý opäť hlavou gól na 2:2. V 65.min. tradične z trestného kopu trafil Peťo Urbánek a domáci po prvýkrát vyhrávali – 3:2. Poistný gól prišiel po peknej spolupráci Vacenovského so Starým, ktorú hlavou zakončil Andrej Rybecký – 4:2. Týmto víťazstvom sa Močidľany definitívne zachránili v súťaži.

Hlboké Slovan Šaštín 3:0 kont. Hostia neprišli.

MO II. trieda 26. kolo

V II. triede bolo o všetkom podstatnom pred posledným už rozhodnuté. Postup Štefanova, ako aj vypadnutie Vrádišťa už bolo nemenné.

Zrejme aj preto Vrádište do Hraišťa pod Vrátnom necestovalo. Najviac gólov videli diváci v Rovensku, kde si mužstvá body podelili po divokej prestrelke s výsledkom 4:4. Jediné víťazstvo hostí dosiahla Petrova Ves v Kunove s výrazným rukopisom Milana Ovečku, autora hetriku.

Čáry – Sekule 2:0 (1:0), 28. T. Chorvát, 56. M. Puškáč, r. Knap, Vlk, Dzindzík.

Sekule pricestovali iba s desiatimi hráčmi, jeho hráči sa zamerali najmä na obrannú činnosť, čomu sa Čáry prispôsobili. Dve šance hostí, pri ktorých sa zapotil Ozábal v bráne domácich, ich však rýchle vrátili do reality. Hostia trafili tyčku, domáci Puškáčom brvno. Domáce mužstvo postupne dobíjalo bránu súpera, no hráči šance zahadzovali. Až v 28. minúte unikol Kuník a jeho prihrávku poslal Tomáš Chorvát do siete – 1:0. V 35. minúte bol faulovaný Denis Kollár, loptu si na biely bod postavil oslávenec Marek Valla, no penaltu nepremenil – nechal vyniknúť brankára súpera Krajčíra. V druhom polčase hra upadla. V 56. min. po ďalšom úniku Kuníka zvýšil Milan Puškač na konečných 2:0. Pokusy o brejky hostia do zdarného konca nedotiahli a rovnako pochodili aj domáci Puškač a Malík.

Š. Humence – Štefanov 1:0 (1:0), 18. A. Foriška, ČK 0:1 (79. Cvečka), r. Srnec, Blaha, Regásek.

Zápas s nevyužitými šancami na obidvoch stranách rozhodol Aleš Foriška už v 18. min. Hostia sa snažili o vyrovnanie, mali aj niekoľko sľubných šancí, no brankára Rafaju v domácej bráne nedokázali prekonať. Navyše od 79. min. dohrávali bez vylúčeného Ríša Cvečku, ktorý po druhej ŽK musel opustiť ihrisko.

Kunov – Petr. Ves 2:5 (0:1), 80., 82. (11) M. Macek – 12., 65., 73. M. Ovečka, 77. D. Cao, 86. V. Vépy, r. Kendi, Ma. Šefčík, Petrovič.

Hostia sa spoliehali najmä na strelecky disponovaného Milana Ovečku. Po jeho hetriku zvýšil štvrťhodinku pred koncom Cao na 0:4. Až potom sa dvakrát presadil domáci Maroš Macek. Skóre uzatváral v 86. min. Vépy. Hostia mohli dať aj viac gólov, zabránil im v tom skvelý Fábik v domácej bráne.

Rovensko – Koválov 4:4 (3:1), 18., 40. S. Starych z 11, 37., 49. E. Guoth – 43. 58. R. Maca, 68. M. Blanárik, 70. J. Palkovič, r. Šturdík, Černek, Kopúnek.

Rovensko ukázalo, ako sa nedá vyhrať zápas, v ktorom mužstvo vyhráva 3:0 i 4:1. Domáci okrem štyroch gólov pozahadzovali množstvo ďalších šancí, za čo ich hostia riadne vytrestali, keď v priebehu dvanástich minút strelili tri góly na konečných 4:4.

Kúty – Smolinské 2:2 (1:1), 44. K. Mihál (11), 78. T. Dominik – 19., 84. J. Goga, r. Tubl, Lapoš, Matúš. Zápas slabšej úrovne s minimom šancí na obidvoch stranách. Hostia sa ujali vedenia gólom Gogu. V závere polčasu vyrovnal z penalty Krištof Mihál a po prestávke poslal domácich do vedenia Tomáš Dominik – 2:1. Delbu bodov zabezpečil v 84. min. svojim druhým gólom Jaro Goga – 2:2.

Smrdáky – Unín 2:1 (1:0), 45., 90. T. Danihel – 81. L. Bilka, ČK 1:1 (77. T. Pavlík – 45. P. Rehák), r. Hurbánek, Thao, Čech.

Vyrovnané stretnutie, v ktorom padli dve ČK, na obidvoch stranách po jednej. V bojovnom zápas so šancami na obidvoch stranách, zvíťazili šťastnejší domáci, ktorí o výsledku rozhodli gólmi Tomáša Danihela v nadstavených časoch obidvoch polčasov.

Hradište – Vrádište 3:0 kont., hostia zápas popredu vzdali.

MO III. trieda 21. kolo

Prietrž – Košariská 8:0 (2:0), 18. A. Kocourek, 40. A. Rýzek, 63., 69. O. Ilčík, 73. M. Svatík, 78., 80. J. Mindek, 83. D. Mucha (11), r. Blaha, Jablonický.

Posledné mužstvo tabuľky dokázalo odolávať len niečo vyše štvrťhodinky. V 18. min. predĺžil Jarolín dlhý odkop hlavou Kocourkovi a ten sám pred brankárom nezaváhal. V 40. min. po peknom sóle zvýšil Rýzek na polčasových 2:0. Hostia postrašili iba centrom Mĺkveho, ktorý takmer prekvapil Muchu v bráne domácich. Po prestávke sa neujali hlavičky Kocourka a ani Galbavého vo vyložených príležitostiach. Najlepší hráč na ihrisku Ondrej Ilčík dvomi gólmi zvýšil na 4:0 a odvtedy hostia častejšie chodili piť vodu k postrannej čiare, ako hrali futbal. Striedajúci tréner Mindek mohol dosiahnuť hetrik, no jedna jeho gólová strela sa ešte odrazila od Svatíka do siete a gólostroj zakončil z penalty brankár Mucha.

Podbranč – Chvojnica 1:5 (3:0), 68. R. Veis – 16., 48., 61. M. Hyža, 74. P. Kišoň, 87. G. Gavač (11), r. Daniš, Čech.

Napriek tomu, že hostia prišli do Podbranču iba desiati, aj tak na ihrisku dominovali a zásluhou hetriku bývalého skalického ligistu Michala Hyžu išli do trojgólového vedenia. Domáci dokázali čestným gólom Veisa znížiť na 1:3, no to bolo z ich strany vštko. Chvojnica pridala Kišoňom a Gavačom z penalty ďalšie dva góly na konečných 1:5.

Chropov – Bukovec 9:2 (4:1), 18. O. Orth, 40., 43., 83. K. Krutý, 44., 64., 74. O. Černek, 60. J. Ilčík, 89. A. Malatinský (11) – 24. M. Majdlen, 67. B. Sabo, r. Bednár, Kopúnek.

Hosťujúci Majdlen síce na vedúci gól Ondra Ortha stačil odpovedať, no doslova drvivý tlak v závere prvého polčas priniesol domácim tri góly. Domáci vo vedomí vysokého náskoku ubrali z plynu, no aj tak pridávali jeden gól za druhým. Divákom, požadujúcim „desiatku“ však nevyhoveli.

Jablonka – Trnovec 0:6 (0:3), 4. Ľ. Rajnoha, 14., 43. S. Jurenka, 59. J. Morong, 80. M. Čech, 88. R. Uher, r. Podmajerský.

Jednoznačné víťazstvo hostí, ktorých strelci si poltucet gólov rozdelili spravodlivo do obidvoch polčasov.

Vrbovce – Letničie 5:1 (1:1), 44. M. Malošek, 57. D. Riška, 62., 65. A. Žák, 77. Ľ. Hyža – 28. J. Peška, r. Matejovičová, Foltín.

V priamom súboji o 2.miesto tabuľky vyhrávali hostia od 28. min. gólom Jovana Pešku, no domáci do prestávky stihli vyrovnať Maloškom – 1:1. Po prestávke nepremenil domáci Klimek penaltu, no už o minútu dostal Riška mieril presne – 2:1. Ďalšie dva góly pridal v priebehu troch minút Žák a na konečných 5:1 zvýšil Ľ. Hyža.

Osuské – Dojč 2:0 (0:0), 79. Ľ. Pavelka, 90. Ľ. Oláh, r. Hušek, Daniš.

V súboji o siedme miesto to vyzeralo dlho, že diváci sa gólu nedočkajú. Až v záverečnej desaťminútovke padli dva a postarali sa o ne obaja veteráni v domácom mužstve. 42 – ročný Ľubo Pavelka a 54 – ročný Ľubo Oláh.