Hasiči zasahovali v pondelok (19. 7.) pri požiari kombajnu na poli pri obci Unín v okrese Skalica. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová. Majiteľovi stroja vznikla škoda 350 000 eur.

ilustračné foto Záhorí.sk

Na mieste udalosti zasahovala jednotka z hasičskej stanice v Holíči so štyrmi príslušníkmi a dvoma kusmi hasičskej techniky. “Po vykonanom prieskume bolo zistené, že sa jedná o požiar kombajnu, ktorý bol v čase príchodu hasičov celý zachvátený plameňmi. Na likvidáciu požiaru boli použité tri vysokotlakové prúdy,” uviedla Košťálová.

Ako doplnila, v dôsledku silného zadymenia v okolí, zasahujúci príslušníci použili autonómne dýchacie prístroje. Na mieste udalosti zasahovali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Letničie a Unín. “Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľovi pracovného stroja, bola vyčíslená na sumu 350 000 eur. Požiar vznikol v dôsledku elektrického skratu a pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu,” informovala krajská hovorkyňa HaZZ.


.

Osobnosti kraja BSK