Prinášame zoznam kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a poslancov vo volebných obvodov okresu Malacky.

Zoznam kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja:

  1. Ivan Bošňák, Ing., 53 r., finančný manažér, Bratislava – Záhorská
    Bystrica, Demokratická strana, ODS – Občianski demokrati Slovenska, SPOLU – občianska demokracia, ŠANCA
  2. Juraj Droba, Mgr., MBA, MA, 51 r., predseda samosprávneho kraja, Bratislava – Staré Mesto, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
  3. Milan Lopašovský, PharmDr., 59 r., diplomat, Bratislava – Staré Mesto, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
  4. Ján Mažgút, Mgr., 40 r., hovorca Bratislava – Petržalka SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
  5. Magdaléna Sulanová, Ing. , 70 r., poslankyňa národnej rady, Bratislava – Rača, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko
  6. Andrej Trnovec, RNDr., 59 r., manažér, Bratislava – Staré Mesto, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
  7. Dušan Velič, prof., Ing., DrSc., 56 r., štátny tajomník pre regióny, Bratislava – Záhorská Bystrica, ZA ĽUDÍ, SME RODINA, Kresťanskodemokratické
    hnutie, Magyar Fórum – Maďarské fórum
  8.  Štefan Zima, Mgr. art., 73 r., dôchodca, Vinosady, REPUBLIKA

Volebný obvod 12 – Mesto Malacky a obce Studienka, Záhorie (vojenský obvod) a Závod. Počet volených poslancov 2.

  1. František Friala, 67 r., podnikateľ, Malacky, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
  2. Lukáš Glesk, Mgr., 35 r., historik, Malacky, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
  3. Marián Haramia, MUDr., 63 r., lekár, Malacky, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
  4. Peter Kováč, 42 r., invalidný dôchodca, Malacky, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko
  5. Juraj Říha, JUDr., Ing., PhD., 37 r., primátor mesta, Malacky, nezávislý kandidát
  6. Jaroslav Sedlák, 54 r., informátor, Malacky, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
  7. Lucia Vidanová, PhDr. Ing., 41 r., projektová manažérka, Malacky, nezávislý kandidát

 

Volebný obvod 13 – obce Kostolište, Gajary, Malé Leváre, Veľké Leváre, Suchohrad a Záhorská Ves. Počet volených poslancov 1.

  1. Andrea Grujbárová, 52 r. ,SZČO, Suchohrad Socialisti.sk
  2. Jaroslav Miklóš, RNDr., PhD., 67 r.,dôchodca, Gajary NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
  3. Tatiana Speváková, MUDr. PhD., 34 r.,detská lekárka, Kostolište nezávislý kandidát
  4. Peter Tydlitát, Ing., 56 r., technik, Gajary nezávislý kandidát
  5. Peter Višváder, Ing., 62 r., živnostník, Suchohrad SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

 

Volebný obvod 14 – obce Jakubov, Láb, Plavecký Štvrtok, Vysoká pri Morave a Zohor. Počet volených poslancov 1.

  1. Jakub Badrna, 26 r., SZČO, študent, Zohor, nezávislý kandidát
  2. Dušan Dvoran, 68 r., starosta obce, Vysoká pri Morave, HLAS – sociálna demokracia
  3. Marek Chovan, JUDr., PhD., 32 r., právnik, Láb, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Volebný obvod 15 – obce Jablonové, Kuchyňa, Lozorno, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Rohožník a Sološnica. Počet volených poslancov 1.

  1. Mária Matiko Štarková, Mgr., 37 r., politologička, občianska aktivistka Rohožník Demokratická strana, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA, SPOLU – občianska demokracia
  2. Peter Rzyman, Ing., 57 r., živnostník, Kuchyňa, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
  3. Jana Sheppard, 51 r., marketingová riaditeľka, Lozorno, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
  4. Roman Šterbák, RNDr., 43 r., projektový manažér, Lozorno, ZA ĽUDÍ, SME RODINA, Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum – Maďarské fórum
  5. Peter Švaral, Mgr. et Mgr., 47 r., starosta obce Rohožník, nezávislý kandidát

 

Volebný obvod 16 – obce Borinka, Marianka a Stupava. Počet volených poslancov 1.

  1. Hana Haldová, Ing., 53 r., hlavná radkyňa, Stupava, nezávislý kandidát
  2. Martina Janovcová, 42 r., podnikateľka, Borinka, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko
  3. Juraj Lím, 51 r., podnikateľ, herec, moderátor, Marianka, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
  4. Milan Peschl, 54 r., živnostník, Stupava, nezávislý kandidát
  5. Ján Rigler, Ing., 48 r., výsluhový dôchodca, Stupava, HLAS – sociálna demokracia
  6. Martin Smeja, Ing., PhD., 40 r., vedúci centra vody, Stupava, Strana obcí a miest – SOM SLOVENSKO

 

→ V tomto roku sa voľby do orgánov obcí uskutočnia v rovnakom termíne ako voľby do orgánov samosprávnych krajov – hlasovať sa bude v sobotu 29. októbra od 7:00 do 20:00.


Hodinový manžel