Futbalisti Nafty Gbely idú v jarnej časti ako dobre namazaný stroj. Zo siemich zápasov 6 vyhrali a iba na ihrisku lídra vyšli bodovo naprázdno, hoci 10 minút pred koncom ešte držali nerozhodný stav.

Peter Ravas

Udalosťou kola bol prvý strelený gól suverénne poslednej Marcelovej v prebiehajúcom ročníku. Dal ho Nicolas Kajtár po 1906 odohraných minútach. Bohužiaľ, ten jediný získaný bod získali ešte v jesennej časti práve so Záhorákmi.

ZsFZ 4. liga 22. kolo
Kolárovo Nafta Gbely 0:3 (0:1)
Góly: 45. D. Nemec (11), 51. M. Kosorín, 53. O. Neoveský.
Rozh. Hulínek, Pavlovič, Palkovič.
ŽK 2:2 (Szikonya, Szabó – Caltík, Ambra).
Gbely: P. Ravas – Caltík (78. L. Ravas), Rosa (78. Chanečka), Neoveský, Žáček, Mička (78. Rehák), Mihál, Kosorín (78. Pribyla), Bohun, Ligás (78. Smolinský), Nemec, tréner Adam Ambra.

Záhoráci boli od začiatku aktívnejší, no v ich hre bolo veľa nepresností a tak sa domáci úspešne bránili. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, no väčšinou na polovici domácich. Domáci statočne odolávali až do záveru prvého polčasu. Keď sa už obidve mužstvá videli v kabínach, unikajúci Matej Kosorin bol faulovaný a k nariadenému pokutovému kopu sa postavil kapitán Dominik Nemec. Hoci brankár Bánki stranu vystihol, na loptu nedočiahol – 0:1. Gól do šatne domácim mužstvom otriasol, čo využili Záhoráci hneď po prestávke na dva rýchle góly. V 51. min. sa za šestnástkou dostal k lopte Matej Kosorin a prudkou strelou z 20 metrov zvýšil na 0:2. Už o dve minúty domáci opäť faulovali a Ondro Neoveský z trestného kopu neomylne poslal loptu do siete – 0:3. Pozornou obranou už hostia súpera k ničomu nepustili a pomohli Peťovi Ravasovi udržať už deviatu nulu v sezóne.

Adam Ambra, tréner TJ Nafta: „Vedeli sme, že nás čaká zápas s mužstvom zo spodku tabuľky, že budeme musieť byť častejšie na lopte. V prvom polčase sme mali veľa zbytočných strát, v prechode dopredu nám nevychádzal postupný útok. V druhom polčase sme v úvode pridali 2 góly, ukľudnili sme sa, súperovi sme nič nedovolili a zaslúžene získali tri body.“

Ďalšie zápasy: Levice – Lehota 0:1, Trebatice – Gabčíkovo 0:1, Pata – Kozárovce 1:1, FC Nitra – Imeľ 1:2, Led. Rovne – Hurbanovo 2:2, FC ViOn B – Marcelová 7:1, Boleráz – Jasl. Bohunice 2:1.

Dohrávka: Gabčíkovo – J. Bohunice 1:0.

Ďalší program: 29.4. o 14 h Trebatice – Gbely.