Zápasom 18. kola 6. ligy Západ bol v Turej Lúke súboj myjavskej rezervy s Rybkami. Po vyrovnanom priebehu sa z víťazstva tešili domáci futbalisti.

Foto zo zápasu Hlboké – Radimov 1:0. S loptou strelec gólu Marek Vrablic.

Z jediného víťazstva na ihriskách súperov sa tešila Jablonica, ktorá vyhrala šesťbodový súboj v Čároch a dvojici mužstiev na spodku tabuľky ušla už o sedem bodov. Svoju výbornú jarnú formu potvrdil Slovan Šaštín ziskom bodu v Holíči. Hrali sa aj dva susedské derby zápasy. Na Búroch si body so Strážami podelili, v Brodskom sa Kúty sťažovali na dva prísne pokutové kopy.

Myjava B – Rybky 3:1 (2:0)

Góly: 23. T. Zmeko, 38. D. Copko, 87. M. Tomka – 70. M. Kadlíček.

Rozh. Gádoši, Imrichovič, Baláž.

ŽK 0:1 . ČK 1:1 (30. Kunka – 85. Jurka).

Myjava: Opálek – Brezina, Šarudi, Koníček, Kunka, Dubovský, Gálik, Zmeko, Kodaj, Copko, Jankovič (str. Tomka, Kosík, Š. Mareček, Jankových), tréner Dalibor Dubovský.

Rybky: Janči – Fábik, Chudý, Patka, M. Mareček, Chvála, Černek, K. Ravas, I. Ravas, Beňo, Kadlíček (str. B. Cigáň, Bojnanský, Surový, Jurka), tréner Fridrich Hutta.

Zápas začal obojstranne opatrne, obidve mužstvá si boli vedomé kvality súpera. Aktívnejší boli domáci, no o máličko viac šancí si vypracovali hostia. Prekonať domáceho brankára Opálka sa im však nepodarilo. Úspešnejší boli domáci, ktorí sa v 23. min. ujali vedenia gólom Tomáša Zmeka – 1:0. Vyrovnať mohol o chvíľu Ravas, no nastrelil len do brvna. Pomocnú ruku podal hosťom Marko Kunka, ktorý v priebehu štyroch minút zahral dvakrát úmyselne rukou a musel ísť predčasne do kabín. Lenže rezerva Spartaka si aj v oslabení dokázala svoje vedenie navýšiť gólom Dávida Copka – 2:0. Ten potvrdil svoje kanonierske schopnosti, keď pred týždňom zaznamenal za A – mužstvo v 2. lige hetrik. Po prestávke sa domáci v početnej nevýhode zamerali na bránenie svojho náskoku. Rybky sa do zápasu vrátili až v 70. min., kedy dal efektným lobom kontaktný gól Matej Kadlíček – 2:1. Hostia vycítili svoju šancu, tlačili sa dopredu, no v 85. min. ich zbytočne oslabil Lukáš Jurka, ktorý za urážku rozhodcu videl ČK. Vo vyrovnanom zápase pridal v 85. min. poistný gól Spartaka Marek Tomka – 3:1.

Hlboké – Radimov 1:0 (0:0)

Góly: 83. M. Vrablic.

Rozh. Revay, Kovačík, Dragula.

ŽK 3:2 (Kumančík, Pajpach, Vrablic – Vašíček, Baláž).

Hlboké: Noščák – Mráz, Serdahely, Kumančík, Pajpach, Pavlík, R. Morávek, Šustek, Vrablic, T. Slovík, Kadlečík (Chovanec, Jediný), tréner A. Fišan.

Radimov: Biskupič – Vizváry, J. Urbánek, D. Vach,  Nagy, Vašíček, Baláž, Pukančík, Dermek, Hýroš, Masaryk (Vanek), tréner Tomáš Juračka.

V takmer letnom počasí sa hral obojstranne opatrný futbal, keď ani jedno mužstvo nechcelo urobiť zbytočnú chybu. V prvom polčase mali domáci viac z hry, no hostia ich pozornou obrannou hrou do šancí nepúšťali a keď si ich aj vypracovali, výborného Biskupič v ich bráne prekonať nedokázali. Nepodarilo sa to v úvodnej štvrťhodine ani kanonierovi Marekovi Šustekovi z trestného kopu. Po polhodine hry pohrozili aj hostia, po tvrdej strelu Baláža sa vyznamenal aj domáci brankár Noščák. Po prestávke sa hralo zväčša v strede ihriska, bez výraznejších streleckých príležitostí. Hostia sa pozorne bránili, no napokon sa neubránili. V 83. min. sa zblízka presadil presnou hlavičkou Marek Vrablic – 1:0. Hostia vrhli všetky sily do útoku, šancu na vyrovnanie mal Vanek, no pálil nepresne. Víťazstvo domácich je zaslúžene.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Čáry – Jablonica 1:3 (1:2)

Góly: 2. S. Polák – 30. D. Slovík, 40. E. Hečko (11), 55. V. Jánošík.

Rozh. Ma. Šefčík, M. Dutka, Rusinko.

ŽK 3:2 (Riška, L. Šúrek, Smetana – Jenčík, Gaža).

Čáry: Kadlic – A. Danihel, L. Šúrek, Riška, Kollár, Navrátil, Smetana, J. Pollák, Šefčík, Pelikán, S. Polák (Černoch, Cigánek, Procháska, L. Polák, De. Havel), tréner Andrej Krchňavý.

Jablonica: Toman – Gaža, Zajonc, Pátek, Malík, Jenčík, Hečko, Jánošík, J. Peterka, D. Slovík, Kolenyak (str. P. Kubisa, Nestarec), tréner Jakub Štefanka.

V zápase tabuľkových susedov by sa Čáry v prípade víťazstva priblížili k svojmu súperovi na rozdiel bodu. Začali aktívne a už v 2. min. otvoril skóre Sebo Polák – 1:0. Dokonca mali aj ďalšie príležitosti na zvýšenie svojho vedenia, no nedotiahli ich do úspešného konca. Hra sa postupne vyrovnala a hostia ešte do prestávky výsledok otočili vo svoj prospech. Najprv v 30. min. po peknom centri vyrovnal Dominik Slovík na 1:1. V 40. min. bol faulovaný J. Peterka a z nariadeného pokutového kopu prekonal Kadlica v domácej bráne Edo Hečko – 1:2. Po prestávke domácich „položil“ gól Vlada Jánošíka, ktorý v 55. min. po individuálnej akcii sa ocitol pred Kadlicom a nechytatelne pod brvno zvýšil na 1:3. Šancu na zníženie nevyužil Smetana, ktorého hlavičku zblízka zlikvidoval Toman. Zdá sa, že hostia sú už z najhoršieho vonku, s domácimi to nevyzerá rúžovo.

Iskra Holíč – Slovan Šaštín 2:2 (1:2)

Góly: 11. M. Kocák, 58. O. Ružička – 40. vlastný (M. Nečas), 45. M. Herda (11).

Rozh. Fabián, Meluch, Cabaj. ŽK 0:2.

Holíč: Nesnadný – Čech, Hyža, Vaclavik, Nečas, Masaryk, Polák, Samadov, T. Daniel, Kocák, Martinusík (Ružička, Duffek, Konečný, Krčík), tréner Roman Konečný.

Šaštín: P. Vach – Švaral, Mošať, Kučera, Malík, Šedivý, F. Pollák, Šághy, Macánek, Krak, Herda (str. Suchý, Hurban, Svrček), tréner V. Mihálik.

Slovan aj v oslabenej zostave bojoval a zaslúžene si z Holíča odviezol bod. Domáci sa ujali vedenia už v 11. min. po góle Martina Kocáka, no záverečná päťminútovka prvého polčasu patrila kapitánovi hostí Matúšovi Herdovi. V 40. min. si po jeho strele dal Marek Nečas nešťastný vlastný gól na 1:1 a tesne pred odchodom do kabín premenil po faule na Šedivého pokutový kop – 1:2. Po prestávke bol Holíč aktívnejší a po hodine hry sa dočkal vyrovnania po góle Ondreja Ružičku – 2:2. Bližšie k víťazstvu boli domáci, ale aj Herda mohol pridať svoj ďalší gól. Skóre sa už ale nemenilo a tak si mužstvá body podelili.

Bor.  Mikuláš – Spartak Stráže 1:1 (1:0)

Góly: 15. N. Djordjevski – 54. D. Chropovský.

Rozh. Pivarček, Baláž, Imrichovič. ŽK 1:1.

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Cintula, Kujovský, Macek, Petrík, Plott, Morávek, Orlík, Kovalovský, Djordjevski (str. Ondriska, Abodan), tréner Branislav Jablonický.

Stráže: Žilavý – Obala, Pagáč, L. Letko, Krchňavý, Štora, Fukna, Chropovský, Kuník, Biksadský, Pálka, (str. I. Letko), tréner Lukáš Bajan.

Susedské derby prinieslo góly zakaždým na začiatku obidvoch polčasov. V prvom sa svojim premiérovým gólom v Búranskom drese presadil srbský legionár Nikola Djordjevski – 1:0. Herne mali mierne navrch hostia, no gólu sa dočkali až po prestávke, keď v 54. min. vyrovnal Dávid Chropovský na 1:1. V ďalšom priebehu dominovali hry obrán, skóre sa už nezmenilo a tak si mužstvá body podelili.

Zo zápasu Baník Brodské – FK TJ Kúty

Brodské – Kúty 3:1 (1:1)

Góly: 22. G. Trubiroha, 66. M. Bartal (11), 90. J. Da Silva – 31. F. Kovarovič.

Rozh. Oselský, Gašparíková, Opatovský. ŽK 1:2.

Brodské: Kewen – Soós, Bartal, Vinícius, J. Da Silva, Gonda, Ralbovský, P. Da Silva,, Hnát, Štvrtecký, Trubiroha (str. Gál, Novák).

Kúty: Krajčír – T. Smolinský, Valachovič, Antálek, L. Ralbovský, Vrábel, Daniš, Kratochvíl, Halabrín, Kalčík, Kovarovič (Sálus), tréner Andrej Smolinský.

V očakávanom susedskom derby vyše 500 divákov dlho na gól čakať nemuselo.

V 22. min. prekonal Krajčíra v bráne hostí Gabo Trubiroha a domáci viedli – 1:0. Snahu o vyrovnanie korunovali hostia v 31. min., kedy akciu Vrábela zakončil gólom Filip Kovarovič – 1:1. Už o štyri minúty mohlo Brodské ísť opäť do vedenia, no Martin Bartal nepremenil za ruku nariadený pokutový kop. Jeho strelu zastavilo brvno Krajčírovej brány. Rovnaká situácia sa v druhom polčase opakovala v 66. min., kedy po faule Antálka na J. Da Silvu mali domáci k dispozícii aj druhý pokutový kop. Hostia argumentovali, že zákrok prišiel ešte pred šestnástkou, no s protestom neuspeli. K lopte sa znova postavil Martin Bartal a tentoraz mieril presne – 2:1. V snahe vyrovnať hostia neuspeli, naopak, gólovú bodku za zaujímavým stretnutím dal v 90. min. z trestného kopu brazílsky legionár Joao Da Silva – 3:1.

Kopčany – Mokrý Háj 2:1 (1:1)

GólY: 29., 79. M. Vašíček – 26. V. Krupodorov.

Rozh. Hrabaj, Mihál, Ahmed. ŽK 0:1.

Kopčany: E. Ivan – Mráz, Vach, Blažek, M. Švrček, Karas, M. Ivan, Lukáč, Veselý, Vašíček, Neúročný (str. Novák, Kozány), tréner Ján Tolla

Mokrý Háj: Jankovič – Krupodorov, Buchta, Bohunický, M. Valúch, Vaško, Lašák, R. Valúch, Uher, Piroha, Irša  (Brezina, Prokeš, Eisner), tréner Igor Šefčík.

Lepšie vstúpili do zápasu futbalisti Mokrého Hája, ktorý sa po góle ukrajinského legionára Vitalija Krupodorov ujali v 26. min. vedenia – 0:1. Domáci však mali vo svojom strede strelecky disponovaného Martina Vašíčka, ktorý už po troch minútach vyrovnal na 1:1 a v druhom polčase v 79. min. prekonal Jankoviča aj po druhýkrát – 2:1. Hoci hostia v závere vyvinuli tlak na dosiahnutie vyrovnávajúceho gólu, Erika Ivana v domácej bráne sa im už prekonať nepodarilo.

Dohrávka: Rybky – Holíč 26.4. o 17 hod.

Ďalší program: 19. kolo 29.4. o 16 h Slovan Šaštín – Rybky, 30.4. o 16 h Jablonica – Hlboké, Kúty – Holíč, Spartak Stráže – Čáry, Bor.  Mikuláš – Myjava B, Radimov – Kopčany, Mokrý Háj – Brodské.

.

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…