Po skvelej sérii bez prehry akoby futbalistom Nafty Gbely dochádzal dych. Z posledných štyroch stretnutí získali iba bod za remízu na ihrisku Bolerázu a v posledných dvoch domácich zápasoch vyšli bodovo naprázdno, keď po Lednických Rovniach tentoraz podľahli aj rezerve prvoligového FC ViOn Zlaté Moravce.

ilustračné foto

Krajské súťaže
ZsFZ 4. liga 27. kolo

Nafta Gbely – ViOn Zlaté Moravce B 0:3 (0:1)

Góly: 25. N. Grác, 59. M. Zrubec, 90. N. Kováč (11).

Rozh. Jančok, L. Turba, M. Turba. ŽK 0:1, ČK 1:0 (69. Mráz).

Gbely: P. Ravas – Caltík, Rosa, Mihál, Mička, Kosorín, Ligás, Mráz, Smolinský, Bohun, Nemec, tréner Adam Ambra.

Domáci futbalisti začali aktívnejšie, mali častejšie loptu vo svojej moci a vypracovali si aj niekoľko sľubných streleckých príležitostí. Tieto však nepremenili, akoby sa ich strelci pohnevali s koncovkou. Naopak, hostia boli efektívni a v 25. min. sa ujali vedenia po štandardnej situácii gólom Gráca – 0:1. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal ešte do prestávky Maťo Kosorin, jeho strela sa od tyčky odrazila do druhej tyčky a skončila v rukách brankára hostí. Po prestávke pokračovali domáci v snahe o vyrovnanie. Kosorinovu strelu opäť zastavila konštrukcia brány, tentoraz trafil brvno a keď stopér Rosa hlavičkou už prekonal brankára hostí Pichňu, toho na bránkovej čiare zastúpil obranca Gerši. Pri ojedinelej útočnej snahe hostí bol v 59. min. signalizovaný ofsajd, domáca obrana prestala hrať, následne si to však AR rozmysle, nechal v akcii pokračovať a Zrubec poľahky zvýšil na 0:2. Domáci hráči akoby zabudli na pravidlo, že hra je prerušená, až keď HR zapíska. Žiadne protesty nepomohli. Navyše od 69. min. domáci dohrávali bez vylúčeného Mráza a ich šance na zvrat v zápase sa znížili. Už v nadstavenom čase po faule uzavrel skóre zápasu z pokutového kopu Kováč – 0:3.

Adam Ambra, tréner Nafty Gbely : „Od začiatku sa hral opatrný futbal medzi šestnástkami. Z tých mála vypracovaných šancí súper jednu využil, my sme žiaľ trafili tyč. Aj v druhom polčase sme v úvode mali ďalšie šance na gól, nastrelili sme brvno a Rosovú hlavičku z bránkovej čiare vykopol obranca. Gól na 0:2 sme prestali hrať pre avizovaný ofsajd. Po vylúčení Mráza nám bolo ťažké v oslabení už otáčať výsledok. Tretí gól sme dostali v nastavenom čase z penalty, súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Ďalšie zápasy: Kolárovo – Boleráz 2:2, Lehota – FC Pata 5:0, Hurbanovo – Kozárovce 2:2, Gabčíkovo – Imeľ 3:1, Jasl. Bohunice – Marcelová 4:0, Trebatice – FC Nitra 1:0, Levice – Led. Rovne 2:1.

1. Lehota 27 19 3 5 79:19 60
2. Gabčíkovo 27 15 5 7 52:27 50
3. Led.Rovne 27 14 7 6 64:27 49
4. Boleráz 27 13 9 5 52:32 48
5. FC Pata 26 11 10 5 49:30 43
6. Trebatice 27 13 3 11 51:39 42
7. J.Bohunice 27 12 4 11 45:35 40
8. TJ Imeľ 27 12 3 12 43:43 39