Gbelania sa v strede týždňa dozvedeli nepríjemnú správu, že disciplinárna komisia ZsFZ ich neodohraný zápas v Pate skontumovala v prospech ich súpera 3:0.

ilustračné foto

Na ihrisko TJ Imeľ tak išli s cieľom získať tri body, no nepodarilo sa im to. Kým ešte nedávno atakovali piatu priečku tabuľky, po štyroch prehrách v rade klesli do jej spodnej polovice.

ZsFZ 4. liga 28. kolo

TJ Imeľ – Nafta Gbely 4:1 (3:0)

Góly: 13. R. Gál, 31. D. Širokov, 40. T. Oršolík, 61. Zs. Beke – 86. D. Nemec

Rozh. Sedlár, Soboňa, Vörös. ŽK 1:2 (Mihál, Kosorín).

Gbely: P. Ravas – Caltík, Rosa, Rehák, Mihál, Kosorín, L. Ravas, Pribyla, Smolinský, Bohun, Nemec, (Ligás, Chanečka) tréner Adam Ambra.

V súboji tabuľkových susedov dali domáci vedúci gól Gálom už po necelej štvrťhodinke hry a v 31. min. zvýšil ukrajinský legionár Dmytro Širokov na 2:0. V 40. min. zahrával domáci Oršolík pokutový kop a hoci z neho Petra Ravasa neprekonal, z dorážky zvýšil už na polčasových 3:0. Hostia sa síce snažili, no do vyložených gólových príležitostí ich domáca obrana nepúšťala. Po prestávke sa domáci zamerali na udržanie si svojho nádejného vedenia, ktoré ešte v 61. min. zvýšil Beke na 4:0. Až v samom závere zaznamenali Záhoráci aspoň čestný úspech zásluhou gólu Dominika Nemca – 4:1.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Ďalšie zápasy: Marcelová – Gabčíkovo 0:3, FC Nitra – Hurbanovo 3:0, Kozárovce – Jasl. Bohunice 1:4, Led. Rovne – Kolárovo 2:0, FC ViOn B – Lehota 4:1, FC Pata – Levice 2:0, Boleráz – Trebatice 1:1.

ŠTK: Pata – Gbely 3:0 kont.

1. Lehota 28 19 3 6 80:23 60
2. Gabčíkovo 28 16 5 7 55:27 53
3. Led.Rovne 28 15 7 6 66:27 52
4. FC Pata 28 13 10 5 54:30 49
5. Boleráz 28 13 10 5 53:33 49
6. J.Bohunice 28 13 4 11 49:36 43
7. Trebatice 28 13 4 11 52:40 43