Koncert Za pokoj a mier na Blízkom východe a Ukrajine pripravuje spevácky zbor mesta Senica Cantilena na sobotu (28. 10.) do synagógy v Šaštíne-Strážach. Odznejú diela Gordona Younga, Giusseppe Verdiho, Antonína Dvořáka a ďalších pod dirigentskou taktovkou Gabriely Vizváry Vávrovej. Uskutoční sa o 11.00 hodine, informovalo Mestské kultúrne stredisko Senica.

ilustračné foto TTSK, Synagóga Šaštín

V synagóge v Šaštíne-Strážach v súčasnosti prebieha vďaka iniciatíve ‘zanietencov’ a podpore Trnavského samosprávneho kraja a sponzorov rozsiahla rekonštrukcia. Objekt bol v súvislosti s druhou svetovou vojnou a holokaustu zdevastovaný, slúžil neskôr ako sýpka, sklady a v poslednom čase mu hrozila demolácia. Úsilím Pavla Demeša a občianskeho združenia Synagóga Šaštín-Stráže bola synagóga v roku 2019 vyhlásená na národnú kultúrnu pamiatku. Odvtedy sa v nej konalo viacero kultúrnych a spoločenských podujatí.

Záhorácke rádio 2024 01

Spevácky zbor Cantilena je združenie nadšencov a milovníkov zborového spevu, pôsobí ako súčasť Mestského kultúrneho strediska v Senici. Vznikol v roku 1971, počas rokov precestoval so svojimi vystúpeniami takmer celú Európu.


.
Toto je čítané

Festival Fest Zdravo v Jánoch prinesie sériu prednášok a rozhovorov o zdravom životnom štýle

Festival zdravého životného štýlu Fest Zdravo v Malom parku pri zdravotnom stredisku…

BM: Ustekana sobota