Dve kolá sa odohrali v uplynulom týždni v 2. lige a v obidvoch vyhrali futbalisti MFK Skalica na nulu. Do konca nadstavbovej časti ostávajú odohrať ešte štyri kolá a strata 9 bodov je už priveľká, aby mohli Skaličania myslieť na postup. Už to nemajú vo vlastných rukách.

2.liga
MFK Skalica – Zvolen 2:0 (2:0)
Góly: 8. Ulrich (11), 35. Šebesta.
Pred 223 divákmi rozhodovali Smolák. ŽK 0:0.
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Szöcs, Hlavatovič, Mizerák – Neoveský, Pankaričan (70. Jakubek) – Ulrich (86. Vrábel), Milunovič, Mészáros (84. Vaščák) – Šebesta, tréner Jozef Kostelník.

Skalica začala aktívnejšie, vypracovala si niekoľko príležitostí, po jednej z nich bol faulovaný Ľubo Ulrich a sám premenil penaltu na vedúci gól – 1:0. Aj v ďalšom priebehu boli domáci lepší a v 35. Min.zvýšil Dano Šebesta na 2:0. Napriek množstvu ďalších príležitostí po prestávke sa už skóre nezmenilo.

Spiš. N. Ves – MFK Skalica 0:4 (0:0)
Góly: 46. Šebesta, 62. Ulrich, 75. a 86. Hlavatovič
Pred 218 divákmi rozhodoval A. Somoláni.
ŽK 2:2 (15. Kováč, 28. Šoltés – 40. Švrček, 56. Mizerák).

Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Szöcs, Majerník, Mizerák – Hlavatovič, Neoveský – Mészáros (83. Vrábel), Ulrich (82. Vaščák) – Milunovič (45. Jakubek), Šebesta, tréner Pavol Majerník.

Po nevýraznom prvom polčase začali góly padať hneď po zmene strán. Už po niekoľkých sekundách otvoril skóre Dano Šebesta a po hodine hry zvýšil Ulrich na 0:2. Domácimi to otriaslo a v záverečnej štvrťhodine ešte dvakrát inkasovali od Hlavatoviča.

Pred 100 divákmi rozhodoval Kováč.
ŽK 2:1 (82. Srnka, 87. Habán – 84. Dubec).
Holíč: P. Ravas – J. Blažek, M. Vaclavik, T. Milota, M. Nečas, M. Privrel, L. Dubec, M. Uher, M. Španka (77. D. Nečas), T. Slovík, A. Konečný (61. O. Ružička), tréner Vladimír Včelka.

Na ihrisku predposledného Hlohovca udreli Záhoráci na onci úvpdnej štvrťhodiny, kedy ich dostal do vedenia Tomáš Slovík – 0:1. Už o štyri minúty mali hostia výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Tomáš Slovík a svojim druhým gólom zvýšil na 0:2. V ďalšom priebehu už žiadny gól nepadol, hostia si v pohode ustrážili svoje dvojgólové vedenie a zaslúžene si odviezli tri body.

Ďalšie výsledky: Myjava B – Trenčianske Stankovce 3:0 (2:0), T. Marček, M. Jorík, R. Horeš (11), Vrbové – Domaniža 3:1, Prečín – Jaslovské Bohunice 2:1, Boleráz – Trenčianske Teplice 3:1, Partizánske – Nová Dubnica 2:0, Častkovce – Šimonovany 0:0, voľno – Borčice a Malženice.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…