Včera, v stredu 10.8. sa v Mokrom Háji hrala dohrávka  1. kola Slovnaft Cup (SC), v ktorom sa predstavili aj mužstvá zo Záhoria.

Foto zo zápasu Rybky – Radimov

Po roku sa zopakoval súboj v Rybkách s navlas rovnakým výsledkom. V Kopčanoch postúpili domáci po dvoch premenených penaltách. Mokrý Háj Ďalšie dva zápasy 1. kola sa ešte len budú hrať. Mokrý Háj sa v SC predstavil už dvakrát a obidva zápasy sa rozhodovali v penaltových rozstreloch. S Holíčom bol úspešnejší, no s treťoligovými Častkovcami jeho strelci nepremenili ani jednu z troch pokutových kopov a v pohári skončil.

Slovnaft Cup predkolo
Mokrý Háj – Holíč 1:1 (0:1), pok. kopy 4:3, 88. M. Mihok – 24. M. Uher, r. Otrubčák, Ma. Šefčík, Mi. Šefčík.

Slovnaft Cup 1. kolo
Rybky – Radimov 1:3 (0:2), 51. B. Cigáň – 10. F. Pukančík, 33. S. Dermek, 81. P. Božek, r. Otrubčák, Ma. Šefčík, Mi. Šefčík.

Obidvom mužstvám chýbali viacerí hráči a tak sa zostavy doslova hemžili mladíkmi v dorasteneckom veku. Prvú šancu nevyužil domáci Moravanský, na druhej strane však Filip Pukančík mieril presne – 0:1. V 33. min. po trestnom kope Vašíčka domáca obrana „zaspala“ a Stano Dermek v sklze zvýšil na 0:2. Pred prestávkou mal DerDermek ešte dve príležitosti, no skóre sa už nezmenilo. Po prestávke domáci v snahe o zvrat pridali, šancu po rohu nevyužil Petrúfka a o chvíľu ani Ivan Ravas. Až v 51. min. dal kontaktný gól Boris Cigáň – 1:2. To bolo však zo strany domácich všetko. Hostia v závere dominovali, Dermek nevyužil svoju tretiu veľkú šancu, Božek trafil brankárove nohy a Hýroš minul Kadlečíkovu bránu iba o vlások. V 81. min. po prihrávke Dermeka unikol Paťo Božek a uzavrel skóre zápasu – 1:3.

Kopčany – Brodské 3:2 (0:0), 56., 85. M. Vašíček, 81. A. Praženka – 48., 76. A. Kompuš, r. M. Dutka, Patka, Ma. Šefčík. ČK 1:0 (65. R. Neúročný).

Po bezgólovom polčase sa po prestávke roztrhlo vrece nielen z gólmi, ale i s kartami. Ako prvý sa presadil hneď po prestávke navrátilec z Holíča Andrej Kompuš a hostia viedli – 0:1. Onedlho však obranca hostí zastavil protihráča ťahaním za dres a Martin Vašíček premenil penaltu – 1:1. Keď v 65. min. domáci Neúročný videl ČK a vzápätí Kompuš svojim druhým gólom poslal hostí opäť do vedenia, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže Kopčany v záverečnej desaťminútovke vsadili všetko na jednu kartu a boli úspešný. Alex Praženka vyrovnal a v 85. min. po faule premenil Vašíček aj druhú penaltu a rozhodol tento zaujímavý zápas – 3:2.

Láb – Žolík Malacky 0:2 (0:2), 37. R. Haramia (11), 45. D. Lipták.

Hostia boli od začiatku lepší, no neposlúchala ich koncovka. Až v 37. min. bol faulovaný Foltýn a Rasťo Haramia z pokutového kopu posla Žolík do vedenia. Tesne pred odchodom do kabín zvýšil ešte Dávid Lipták na 0:2. Po prestávke sa hostia prispôsobili hre Lábu, obidve mužstvá si vypracovali po dve príležitosti, no skóre sa už nezmenilo.

Mokrý Háj – Častkovce 0:0, pok. kopy 0:3.

Domáci vo svojom historickom zápase mali proti treťoligistovi prirodzený rešpekt. V zápase všetci hráči príkladne bojovali, podali doslova heroický výkon a dokázali s ním odohrať vyrovnanú partiu. Diváci sa v zápase gólu nedočkali a v penaltovej lotérii sa u treťoligistu prejavila väčšia skúsenosť.

Zohor – Rusovce 0:3 (0:1), 25. D. Čaputa, 66. D. Zentko, 87. M. Daniel, r. Parilák.

Hostia boli po celý zápas lepším mužstvom a zaslúžene si vybojovali postup do 2. kola.

Zápas Lozorno – Dun. Lužná bol preložený na 17.8. Mužstvá MFK Skalica a Spartak Myjava sú nasadené do 2. kola. FK Senica sa zo SC odhlásila.

Program 2. kola: 16.8. o 17 h Tovarníky – Myjava, 24.8. o 17 h Prievidza – Skalica, Kopčany – Petržalka, Žolík Malacky – Dubnica, Radimov – Častkovce.