Na ihriskách súperov sa futbalistom Gbelov nedarí. Po prehre 3:0 v Hurbanove, dopadli v Gabčíkove ešte horšie. A keďže nedokázali vyhrať ani na vlastnom trávniku, zosunuli sa v tabuľke nebezpečne nízko.

Foto zo zápasu Rybky – Brodské 3:1. S loptou strelec druhého gólu Ivan Ravas.

ZsFZ 4. liga 3. kolo
Gabčíkovo – Nafta Gbely 4:0 (1:0), 29. T. Méry, 59. J. Prágai, 72. I. Minčič, 74. J. Holík, r. Sárai, Turba, Szalai. ŽK 0:1 (P. Ravas).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Lánik, Mráz, Ligás (57. Pribyla), Smolinský, L. Ravas (57. Žáček), Vrábel (65. Rehák), Nemec (57. Bohun), tréner Adam Ambra.

V súboji dvoch mužstiev, ktoré doteraz nepoznali radosť z víťazstva, sa hral spočiatku opatrný futbal. Mužstvá sa oťukávali, no postupne prešla iniciatíva na domáce kopačky, čoho výsledkom bol po polhodinke hry vedúci gól zásluhou Méryho – 1:0. Do druhého polčasu vstúpili hostia s úmyslom niečo s výsledkom urobiť. Po hodine hry, keď sa nadychovali k záverečnému náporu, pristúpil tréner Ambra k trojnásobnému striedaniu. No než sa noví hráči „rozkukali“ po ihrisku, domáci o dve minúty pridali druhý gól Prágaiom, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci – 2:0. Záhoráci to síce nezabalili, no pred záverečnou štvrťhodinkou v priebehu dvoch minút Peter Ravas v ich bráne ešte dvakrát inkasovali a domáci si už svoje vedenie z rúk nepustili. Jediný zástupca Záhoria tak na svoje prvé víťazstvo musí naďalej čakať. Dočká sa ho v nasledujúcom kole, v ktorom cestuje na ihrisko ešte donedávna prvoligovej Nitry ?

Ďalšie zápasy: Imeľ – Boleráz 2:4, Hurbanovo – Levice 2:0, Marcelová –  Trebatice 0:6, J. Bohunice – Lehota 2:1, ViOn B – Led. Rrovne 2:1, Pata – FC Nitra 2:1, Kozárovce – Kolárovo 2:0.

Tulaj december 2023

ZsFZ 6. liga Západ 3. kolo

Patrik Noščák ešte neinkasoval, strelci Kútov neskórovali

Ani po troch odohraných kolách brankár TJ Hlboké Patrik Noščák ešte nevyťahoval loptu zo svojej siete. Naopak, strelci FK Kúty ešte súperových brankárov ani raz neprekonali. Výsledok 3:0 z Radimova je výnimočný skôr tým, že všetky góly padli z pokutových kopov.

Výborný zápas videli diváci v Rybkách aj v Holíči, doslova drvivú prevahu nezúžitkoval Spartak Stráže a o jediný hetrik kola sa postaral Filip Kučera zo Slovana Šaštín.

Slovan Šaštín – Kopčany 5:1 (2:1), 8., 55. M. Herda, 34., 59., 85. F. Kučera – 30. J. Blažek, r. Kusý, Kačička, Fabian. ŽK 2:3 (Schlosser, Kučera – Blažek, Neúročný, Zubalík).

Šaštín: Vach – Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Krak, Schlosser, Stanický (87. Šedivý), Macánek (81. Svrček), Herda (90. Perička), Kučera.

Kopčany: E. Ivan – Neúročný (53. Zubalík), Blažek, Karas (61. Novák), Lukáč, O. Zabadal, Vach (70. T. Zabadal), Praženka, M. Ivan, Kozány (53. Švrček), Vašíček (70. Hrušecký), tréner Ján Tolla.

Po nevýraznom výkone Slovana v Hlbokom sa očakával vyrovnaný zápas, no ukázalo sa, akí dôležití sú pre mužstvo Filip Kučera a kapitán Matúš Herda. Ten sa už v 8. min. postavil k trestnému kopu spoza 16 – ky a nechytatelnou strelu nedal Erikovi Ivanovi v bráne hostí žiadnu šancu – 1:0.  Po polhodine hry zahrávali Kopčany rohový kop, lopta sa v skrumáži odrazila k Jakubovi Blážkovi a ten zrovnal skóre na 1:1. Už o štyri minúty však začal Kučera svoju streleckú show, keď prudkou strelou z takmer 20 metrov trafil horný roh – 2:1. Po prestávke snahu hostí o vyrovnanie zabrzdila po hodine hry tá istá dvojica domácich opôr, ktorí v priebehu štyroch minút dvomi gólmi zvýšili na 4:1. A na konečných 5:1 Kučera lobom prehodil brankára.

Spartak Stráže – Jablonica 1:1 (0:1), 51. M. Biksadský – 3. D. Slovík, r. Ježík, Krchlík, Tokoš. ŽK i ČK 0:0.

Stráže: Konečný (46. Hladký) – L. Letko, Pagáč, Obala, Buzay (74. Vrablic), Chropovský (86. E. Pollák), Fukna, Búran, Pálka (65. Krchňavý), Biksadský, Strapko, tréner Lukáš Bajan.

Jablonica: Sloboda – Peterka, Štefanka, Zajonc, Kubisa, T. Slovík, Pátek, Januška, Závodný, D. Slovík, Klásek (Nestarec), tréner Jakub Štefanka.

Z prvej strely sa hostia ujali vedenia, keď Dominik Slovík trafil pekne z takmer 40 metrov. Snahu domácich korunoval vyrovnávajúcim gólom Biksadský v 51. min. V ďalšom priebehu to bol festival zahodených šancí domácimi hráčmi. Šťastný bod pre hostí.

Holíč – Myjava B 1:0 (1:0), 23. M. Uher, r. Majcher, Vido, Krchlík.

Holíč: Nesnadný – Petrovič, Ružička, Hyža, Duffek, T. Daniel, Čech, Nečas, Martinusík, Uher, Spazier (str. Javorček, Konečný, Mráz).

Myjava: Odráška – Je. Halabrín, Tomka, Šarudi, J. Buchel, Dubovský, Gálik, Mareček, Liška, Kosík, Kodaj (str. Hornák, Sivák, Jankovič).

Domáci boli iniciatívnejším mužstvom a zaslúžene sa tešili zo zisku troch bodov, o ktoré sa zaslúžil gólom z 23. min. Martin Uher. Po prestávke si svoje najtesnejšie vedenie už udržali pozornou hrou v obrane.

Rybky – Brodské 3:1 (2:0), 2., 60. M. Kadlíček, 28. I. Ravas – 51. A. Kompuš, r. Rusinko, Prelec, Mráz. ČK 0:1 (59. F. Blaha).

Rybky: Kadlečík – Fodor, Patka, Chudý, Jurka, Petrúfka, Černek, K. Ravas, Beňo, Kadlíček, I. Ravas (str. Chvála, B. Cigáň, Fábik).

Brodské: Janči – Blaha, Rodrigues, Tavares, Kervison, Kompuš, Trubiroha, Gonda, Pedro Rocha, Krňa, Baláž (str. Gál, Ferenčík).

Pred stretnutím sa lúčil s aktívnou činnosťou už bývalý hráč Rybiek Gabriel Bartišek.

Zo zápasu neubehla ani minúta a skóre sa mohlo meniť na obidvoch stranách. Po Kadlíčkovi sa nepresadil ani Tavares. O minútu už sa skóre menilo, keď na Jančiho vyrazenú strelu najlepšie zareagoval Maťo Kadlíček a v páde dorazil – 1:0. Diváci videli výborný futbal, paradoxne viac zakončení mali hostia, no Tvares, Blaha ani Pedro Rocha netrafili. Podarilo sa to až v 28. min. domácemu Ivanovi Ravasovi 2:0. Po prestávke sa dočkali aj hostia, keď Andrej Kompuš znížil na 2:1. Škrt cez rozpočet im však urobil Flip Blaha, ktorý v 59. min. videl ČK a takmer okamžite trestal Maťo Kadlíček gólom na 3:1.

Mokrý Háj – Čáry 5:1 (3:1), 12., 32. O. Irša, 20. D. Petranský, 56. M. Mihok, 85. P. Vaško – 36. F. Kubík (11), r. Ma. Šefčík, Mi, Šefčík, M. Dutka.

Mokrý Háj: Jankovič – Hladký, Brezina, Mihok, Buchta, Bohunický, Lašák, R. Valúch, Vaško, Petranský, Irša (str. Sekáč, Pobuda, Prokeš, M. Valúch).

Čáry: Ozábal – L. Šurek, A. Danihel, Kollár, Kuník, S. Polák, Tureček, L. Polák, Černoch, Riška, M. Šúrek (str. Kralovič, L. Cigánek, Do. Havel).

V daždivom počasí boli domáci jasným favoritom, no prvý šancu mali hostia, ktorú však S. Polák nevyužil. Domáci trestali hneď o minútu, keď po rohu otvoril skóre domáci Oldo Irša – 1:0. Druhý gól domácich pridal v 20. min. Petránský. Domáci dominovali, trafili brvno a v 32. min. Irša svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0. Trošku kruté pre hostí. V 36. min. bol po skvelej individuálnej akcii faulovaný Lukáš Polák a z nariadenej penalty znížil Fabian Kuník na 3:1. Po prestávke Irša svoj hetrik neuzavrel a šancu nevyužil ani hosťujúci Danihel. V 56. min. sa lopta po rohu poodrážala k Mirovi Mihokovi a ten zvýšil na 4:1. V 85. min. sa dočkal aj domáci kanonier Peter vaško, ktorého tečovaná ďalekonosná strela skončila v sieti – 5:1.

Kúty – Hlboké 0:2 (0:0), 49., 73. Ľ. Kadlečík, r. Proč, Gago, Černej.

Kúty: Krajčír – Puškač, Bílek, Studenič, Ralbovský, Polák, Smolinský, Sálus, Kalčík, Kovarovič, Šefčovič (str. Pelikán, Šimek, Antala).

Hlboké: Noščák – Kumančík, Pajpach, Mráz, Vach, Šustek, Wolf, Pavlík, Vrablic, Otépka, Ľ. Kadlečík (str. Chovanec, Pucheľ).

Kúty ani na tretí pokus nielenže nezískali ani bod, ale nestrelili ani gól. Pritom už v 3. min. mal k nemu blízko Martin Polák, no netrafil ani opustenú bránu. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, no pohnevali sa s koncovkou. Po prestávke ich hostia dokonale vytrestali, keď rozhodlo o svojom víťazstve svojou efektivitou. Dvakrát sa presadil Ľuboš Kadlečík, prvý gól dal už v 49. minúte. Keď Antal nepremenil tutovku, Kadlečík v 73. min. uzavrel na konečných 0:2. Brankár hostí Noščák si drží čisté konto už 270 minút.

Radimov – Bor. Mikuláš 3:0 (1:0), 4. P. Božek (11), 81. M. Negrean (11), 90. A. Foriška (11), r. Zachara, Gembický, Kiss. ČK 0:2 (70. K. Biksadský, 86. P. Stupavský)

Radimov: Biskupič – Vanek, Vašíček, Valla, Urbánek, Hýroš, Pukančík, Rehák, Lašák, Božek, Negrean (str. Dermek, Masaryk, Vizváry, Foriška, Kozány).

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Malík, Biksadský, Ondriska, Macek, Cintula, Ťulák, Stupavský, Orlík, Kovalovský.

Tri jedenástky (všetky boli nariadené oprávnene), tri góly. Radimov dal všetky voje góly z pokutových kopov, navyše hostia dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov.