Výborný zápas s veľkým obratom videli diváci v Holíči. Rybky tam vyhrával už 0:2, no tri body ostali nakoniec doma. Spartak zo Šaštína-Stráží zvládol prvý polčas s rezervou myjavského Spartaka, no potom prišlo uspokojenie. Druhé mužstvo z tohto mestečka podľahlo doma baníkom z Brodského.

Ilustračné foto: 123rf.com

ZsFZ 4. liga 4. kolo

FC Nitra – Nafta Gbely 0:2 (0:0), 52., 63. O. Bohun, r. Ježík, Krivošík, Jakubis. ŽK 5:1 (Vrábel).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Žáček, Mráz, Ligás, Smolinský, L. Ravas, Bohun, Nemec (Pribyla, Vrábel), tréner Adam Ambra.

V minulosti extraligová Nitra sa potácala spolu so Záhorákmi na spodku tabuľky a obidve mužstvá sa snažili o prvé víťazstvo v ročníku. Paradoxne sa to podarilo Záhorákom, ktorým po bezgólovom polčase vyšiel lepšie vstup do druhého polčasu. V priebehu jedenástich minút sa dvakrát presadil Ondrej Bohun, ktorý tak pre Naftu zaistil prvé víťazstvo v ročníku a posun v tabuľke o tri miesta smerom hore. Domáci sa snažili o zvrat v stretnutí pomerne nečistou hrou, za ktorú „vyfasovali“ až 5 ŽK.

Ďalšie zápasy: Pata – FC ViOn B 4:0, Kolárovo – Hurbanovo 1:1, Led. Rovne – Imeľ 3:0, Boleráz – Marcelová, hostia neprišli (zrejme 3:0 kont.), odložené: Trebatice – Kozárovce na 29.8., Lehota – Gabčíkovo na 14.9., Levice – J. Bohunice na 15.9.

ZsFZ 6. liga Západ 4. kolo

V Hlbokom sa nehralo pre Covid, no aj tak ostali obidve mužstvá v čele tabuľky.

Holíč – Rybky 3:2 (1:2), 42., 74. J. Martinusík, 62. M. Javorček – 20. D. Patka, 36. M. Kadlíček, r. Cabaj, Čaja, Tarabus.

Holíč: Nesnadný – Ružička, Hyža, Masaryk, Uščenko, T. Daniel, Čech, Nečas, Martinusík, M. Uher, Spazier (str. Javorček, R. Daniel, Miholek).

Rybky: Kadlečík – Mach, Fodor, Patka, Jurka, Beňo, K. Ravas, Černek,  Mareček, I. Ravas, Kadlíček (str. Chvála, B. Cigáň, Fábik).

Lepšie rozohraný zápas mali hráči Rybiek, ktorí v Holíči vyhrávali už 0:2, keď v 20. min. ich dostal do vedenia obranca Dominik Patka a v 36. min. zvýšil na 0:2 Maťo Kadlíček. Našťastie pre domácich chvíľu pred prestávkou znížil Jaro Martinusík na 1:2 a obrat v druhom polčase zabezpečili dvomi gólmi Mário Javorček a opäť Jaro Martinusík – 3:2.

Myjava B – Spartak Stráže 1:3 (0:3), 90. D. Martišiak – 7. K. Krchňavý, 24., 31. M. Biksadský, r. Magdoln, Cvešper, Záhumenský.

Myjava: Šraga – Je. Halabrín, Martišiak, Jankových, Šarudi, Ja. Halabrín, Dubovský, Gálik, Mareček, Kosík, Kodaj (str. Hornák, J. Buchel, Odráška, Jankovič).

Stráže: Hladký – L. Letko, Pagáč, Obala, Buzay, Chropovský, Fukna, Vrablic, Krchňavý, Biksadský, Pálka (str. Búran, Strapko, Pollák, Konečný).

Spartak rozhodol o svojom víťazstve už v prvom polčase, v ktorom získal trojgólový náskok. V 7. min. ho dostal do vedenia Krištof Krchňavý a ešte v úvodnej polhodine ho navýšil dvomi presnými zásahmi Marek Biksadský – 0:3. Hostia sa s náskokom uspokojili, zamerali sa na udržanie svojho vedenia, čo sa im aj podarilo. Domáci výsledok už len korigovali, keď v 90. min. premenil pokutový kop Dominik Martišiak na konečných 1:3.

Baník Čáry – Radimov 0:2 (0:1), 30. vlastný (L. Šúrek), 74. S. Dermek, r. Flóriš, Sliepka, Hrabaj. ŽK 0:4 (Valla, Vašíček, Vanek, Foriška).

Čáry: Ozábal – Šurek, Riška, Navrátil, J. Pollák, Šefčík, Danihel, Kuník, S. Polák, Tureček, Černoch (str. De. Havel, Flajžík).

Radimov: Biskupič – Vizváry, Vach, Valla, Urbánek, Vašíček, Hýroš, Negrean, Lašák, Vanek, Petrúfka (str. Rehák, Dermek, Masaryk, Foriška).

Smolný zápas odohrali domáci futbalisti proti minuloročnému účastníkovi 4. ligy. Do zápasu vstúpili veľmi dobre a už po niekoľkých minútach bol unikajúci Fabián Kuník faulovaný, no pokutový kop sa nepískal. Hráči Radimova boli kombinačne skvele vybavení, domáci bojovali a hrozili najmä zo štandardných situácií, po ktorých mal Dušan Riška dve skvelé možnosti, no ani raz netrafil do čierneho. Šance však mali aj hostia. Dvakrát bol v akcii domáci obranca Lukáš Šúrek. Pri prvej šanci zachraňoval na bránkovej čiare, pri druhej centrovanú loptu nešťastne poslal hlavou za Ozábalov chrbát – 0:1. Do druhého polčasu vstúpili Čáry aktívne so snahou o vyrovnanie. Ich aktivita bola očividná, mali jasnú prevahu, no gólu sa nedočkali. Najväčšiu nevyužil Adrián Šefčík, ktorého volej si však cestu do siete nenašiel. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 74. minúte. Stano Dermek, ktorý bol na ihrisku tri minúty, zvýšil na 0:2, keď sa jeho strela so šťastím odrazila od žrde do siete – 0:2. Záverečný nápor domácich na tomto výsledku už nič nezmenil.

Kopčany – FK Kúty 3:1 (1:0), 29. D. Mráz, 55., 64. M. Vašíček – 71. P. Studenič, r. Štrdík, Obeda, Otrubčák.

Kopčany: E. Ivan – Neúročný, Blažek, Karas, Lukáč, O. Zabadal, Vach, Praženka, Vašíček, Zubalík, Mráz (str. Vaculka, Kozány, Lorenc, Tomele, T. Zabadal, Hrušecký, Veselý) tréner Ján Tolla.

Kúty: Krajčír – Puškač, Studenič, Ralbovský, Smolinský, Sálus, Kalčík, Kovarovič, Šefčovič, Komorný, Pelikán (str. Sedalík, Polák, Baláž, Daniš).

Súboj dvoch posledných mužstiev tabuľky lepšie zvládli domáci futbalisti. Vedenia sa ujali po polhodine hry gólom Dávida Mráza a po prestávke v priebehu deviatich minút sa dvakrát presadil Martin Vašíček – 3:0. Po vyše 340 minútach sa konečne presadil aj strelec Kútov. Prvý gól v sezóne strelil v 71. min. Patrik Studenič, ktorým znížil na konečných 3:1.

Slovan Šaštín – Brodské 1:2 (1:1), 20. B. Svrček – 34. D. Gál, 90. G. Trubiroha, r. Bartko, Fodor, Pavlovič.

Šaštín: Kling – Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Krak, Schlosser, Macánek, Svrček, Herda, Stanický (str. Mošať, Brunner, Šághy).

Brodské: Janči – Lima, Tavares, Kervison, Trubiroha, Gonda, Pedro Rocha, Krňa, Baláž, Vach, Gál (str. Novák, O. Štvrtecký).

Lepšie do zápasu vstúpil domáci Slovan, ktorý dostal do vedenia v 20. min. Svrček – 1:0. Hostia však majú dobré mužstvo a ani gól v ich sieti ich o snahy neodradil, V 34. min. Vyrovnal David Gál na polčasových 1:1. Po prestávke zápas smeroval do remízového konca, keď v 90. min. namieril presne Gabo Trubiroha rozhodol o zisku troch bodov pre hostí.

Bor. Mikuláš – Jablonica 3:1 (2:0), 30., 82. J. Kovalovský, 43. Ľ. Malík – 80. M. Galba, r. Prelec, Tokoš, Mi. Šefčík.

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Malík, Oguchukwu, Macek, Cintula, Plott, Ťulák, Petrík, Orlík, Kovalovský (str. Plaisner, Černý, Pavlík, Vozárik).

Jablonica: Sloboda – Peterka, Zajonc, Hamerlík, Rosa, Jenčík, T. Slovík, Gaža, Galba, D. Slovík, Kubisa (str. Nestarec).

Jablonica ešte nevyhrala a chcela to napraviť v Borskom Mikuláši. Ani domáci však neboli v tabuľke o nič lepšie a tak sa dal očakávať tuhý boj o tri body. Domácich dostal do vedenia v 30. min. bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Kovalovský a chvíľu pred prestávkou zvýšil vedenie domácich Ľubo Malík – 2:0. Oslabení hostia bojovali a podarilo sa im znížiť v 80. min., keď po štandardnej situácii dal kontaktný gól na 2:1 Mário Galba, tiež bývalý mládežnícky reprezentant. V snahe o záverečný nápor ich však už o dve minúty zabrzdil svojim druhým gólom Kovalovský – 3:1.

Hlboké – Mokrý Háj, odložené pre Covid v mužstve hostí.