Dubovce v minulom kole prišli po dlhom čase o svoje vedúce postavenie a teraz si ho chceli v prvom domácom zápase v nadstavbovej časti zobrať naspäť.

Zo zápasu Dubovce – Štefanov

Nepodarilo sa im to, hoci ani Oreské nedokázalo doma získať všetky body. Stále však majú odložené stretnutie k dobru. Jediné víťazstvo domácich sa zrodilo pod Korlátkom, kde si Cerová pomerne hladko poradila so Sobotišťom.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO
7. liga 2. kolo nadstavby

Skupina o 1. – 6. miesto

Dubovce – Štefanov 1:1 (0:0)

Góly: 75. R. Drgon – 74. vlastný (M. Gregúrek).

Rozh. Štora, Babic, Hušek.

Herne síce mali mierne navrch, no šance boli na obidvoch stranách. Viac ich malo domáce mužstvo, prekonať hosťujúceho brankára sa im však nedarilo. A keď už Drgon gól dal, ten neplatil pre ofsajd. Aj v druhom polčase sa viac snažili domáci, no škrt cez rozpočet im urobil v 74. min. nešťastný vlastný gól Miša Gregúrka, po ktorom išiel Štefanov do vedenia 0:1. Našťastie Dubovce už o minútu po štandardnej situácii vyrovnal ich kanonier Rado Drgon na 1:1 a zabezpečil tak aspoň jeden bod.

Oreské – Petrova Ves 1:1 (0:0)

Góly: 56. M. Baláž – 59. J. Dvořák.

Rozh. Štora, Škrinár, Babic.

Oreské malo šancu odskočiť svojmu najväčšiemu konkurentovi z Duboviec, keďže poznali ako hralo v sobotu, lenže oni ho do bodky napodobnili rovnakým výsledkom. V Oreskom sa v prvom polčase hral vyrovnaný bojovný zápas, hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami a útočníci brankárov príliš nezamestnávali. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, v rohu ihriska vybojoval loptu Pavlačka a jeho center na prednú tyč poslal hlavou do siete kapitán Miro Baláž – 1:0. Už za tri minúty udreli aj hostia, v 59. min. gólom priamo z rohu zabezpečil deľbu bodov Jaroslav Dvořák, keď jeho centrované lopta zapadla k zadnej žrdi domácej brány  – 1:1.

Cerová – Sobotište 3:0 (1:0)

Góly: 5. T. Královič (11), 55. O. Ilčík, 73. A. Roman.

Rozh. Kahúň, Hušek, Polakovič. ŽK 1:3.

Už v 5. min. fauloval brankár hostí Pullman a z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre Timo Královič – 1:0. Domáci boli aktívnejší, vypracovali si aj viac príležitostí, no skóre sa do prestávky už nezmenilo. Aj v druhom polčase dala Cerová rýchly gól. V 55. min. sa presadil Ondrej Ilčík a zvýšil na 2:0. Hostia sa síce snažili, no pred bránou Václavka neboli príliš nebezpeční. Skóre zápasu uzavrel v 73. min. Adrian Roman – 3:0.

1. Oreské 22 13 6 3 54:27 45
2. Dubovce 21 13 6 2 46:22 45
3. Cerová 21 12 5 4 48:26 41
4. Štefanov 21 11 5 5 51:30 38
5. Sobotište 22 11 4 7 49:29 37
6. Petr. Ves 21 10 5 6 54:26 35

Dohrávka: Petr. Ves – Dubovce a Štefanov – Cerová 8.5.

Ďalší program: 3. kolo 29.4. o 16 h Sobotište – Dubovce, 30.4. o 16 h Petrova Ves – Štefanov, Cerová – Oreské.

Záhorácke rádio 2024 01

Skupina o 7. – 11. miesto

Rohov – Lakš. N. Ves 0:1 (0:1)

Góly: 32. M. Tománek.

Rozh. Prelec, Mráz, Rusinko.

Aktívnejšie začali hostia. V zakončení bol aktívny najmä Tomáš Velický, no jeho štyri pokusy nemali razanciu. Gól Erika Chvála neplatil pre ofsajd a v 32. min. už Velický radšej volil prihrávku a urobil dobre, Martin Tománek z nej dal vedúci gól hostí – 0:1. Záver polčasu patril domácim. Erik Dubec z trestného kopu prestrelil a gólovú strelu Jakuba Ďuricu vyhlavičkoval z bránkovej čiary Cingel. Aj po prestávke pokračovali domáci v aktivite. Dubec sa dvakrát ocitol zoči voči brankárovi Šťastnému. V prvom prípade mu lob poslal priamo do rúk, druhýkrát vysoko prekopol. Hostia odpovedali neúspešným trestným kopom i následnou prudkou strelou Erika Chvála. Do nádejného úniku sa dostal Peter Ivánek, no zakončil ho nepresnou prihrávkou. Hostia boli v závere aktívnejší, po úniku sa mimo streleckej parkety dostal Chvál, zrejme najlepší hráč zápasu. Lakšáre si víťazstvo už postrážili, Rohov nevyhral doma ani na jedenásty pokus.

Pop. Močidlany – Radošovce 0:2 (0:0)

Góly: 48. M. Petrovič, 51. M. Tokoš.

Rozh. Otočka, Tubl, Michalička.

Močidľany stále nevzdávajú boj o záchranu v súťaži a tak išli do zápasu s jasným cieľom získať tri body. Navyše susedské chvojnické derby nemá nikdy favorita a tak pred slušnou návštevou sa očakával neľútostný boj. V prvom polčase si mužstvá vypracovali niekoľko streleckých príležitosti, no skóre sa nemenilo. Hostia z Radošoviec udreli hneď na začiatku druhého polčasu a to dokonca dvakrát. Po prestávke prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč Mišo Petrovič a svojim prvým dotykom s loptou v 48. min. prekonal Šimka v domácej bráne – 0:1. Neubehli ani tri minúty a skúsený Milan Tokoš zvýšil vedenie hostí na 0:2. Radošovce si v ďalšom priebehu svoje vedenie už ustrážili a domácim skomplikovali cestu za záchranou.

Dohrávka: Radošovce – Rohov 1.5.

Ďalší program: 3. kolo 29.4. o 16 h Radošovce – Lakš. N. Ves, 30.4. o 16 h Mor. Sv. Ján – Pop. Močidlany, voľno – Rohov.

.

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…